Festiwal Filmów Polskich "WISŁA" w Chorwacji

Festiwal Filmów Polskich "Wisła"

Festiwal Filmów Polskich "Wisła" powraca do Chorwacji, prezentując mieszkańcom tego pięknego kraju wyjątkowy repertuar polskiej kinematografii.

Wydarzenie odbędzie się:

5-7 października w kinie Valli przy ulicy Giardini 1 w Puli.

Podczas trzech dni festiwalowych widzowie będą mieli okazję zanurzyć się w świat różnorodnych historii, emocji i talentu polskich twórców filmowych. W programie znalazły się produkcje, które z pewnością przyciągną uwagę różnorodnej publiczności.

Pierwszego wieczoru festiwalowego (5.10) zostanie zaprezentowana komedia obyczajowa pt. "Chrzciny" w reżyserii Jakuba Skoczenia. Akcja filmu rozgrywa się w Polsce w roku 1981 i skupia się na Mariannie, matce, babci i gorliwej katoliczce, która marzy o pojednaniu swojej skonfliktowanej rodziny podczas chrztu wnuczka. Jednak konflikty, nierozwiązane traumy i polityczna sytuacja komplikują to wyjątkowe wydarzenie.

Drugiego wieczoru (6.10) będzie można obejrzeć film "Apokawixa" w reżyserii Xawerego Żuławskiego, który stanowi niezwykłą mieszankę horroru i komedii. Maturzysta Kamil organizuje imprezę w nadmorskiej posiadłości swojego ojca. Jednak niepokojące sygnały ze strony natury sprawiają, że zabawa zamienia się w koszmar, a uczestnicy imprezy muszą stawić czoła niecodziennym wydarzeniom.

Obrazem zamykającym festiwal (7.10) będzie komedia kryminalna "Niebezpieczni Dżentelmeni" w reżyserii Macieja Kawalskiego. Akcja filmu rozgrywa się w Zakopanem, gdzie grupa przyjaciół budzi się po nocnej imprezie z martwym ciałem. Rozpoczyna się skomplikowany wyścig z czasem, aby rozwiązać zagadkę śmierci i uniknąć kolejnych zagrożeń.

Festiwal Filmów Polskich "Wisła" ma na celu przybliżenie polskiej kultury filmowej mieszkańcom Chorwacji oraz dostarczenie im niezapomnianych wrażeń kinowych. Wydarzenie to stanowi okazję do spędzenia trzech dni w towarzystwie pasjonatów filmu i miłośników polskiej kultury. Organizatorzy festiwalu wierzą, że przyniesie on Chorwatom mnóstwo radości i inspiracji. Po Chorwacji festiwal przeniesie się także do innych państw, takich jak Azerbejdżan, Macedonia i Słowenia.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Oficjalny spot emitowany w mediach społecznościowych.

Wróć

do góry ▲