Festiwal Filmowy Opolskie Lamy 2023

Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

Kultura na Opolszczyźnie 6-14.10.2023

Opole, słynące z festiwali muzycznych, co roku staje się epicentrum filmowej ekscytacji podczas Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. To najważniejsze i najbardziej znane wydarzenie filmowe na Opolszczyźnie, które od 2003 roku rozświetla miasto i przyciąga zarówno miłośników kina, jak i twórców filmowych.

Festiwal, organizowany przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy, to prawdziwe święto kinematografii. Jego misją jest szerzenie dorobku polskiej i światowej kinematografii, a także przyciągnięcie uwagi do talentów w dziedzinie filmu. Wydarzenie cieszy się wsparciem samorządu miasta i województwa, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co dodaje mu dodatkowego blasku.

Podczas festiwalu można delektować się różnorodnym repertuarem filmowym, w najbliższych dniach festiwalowych będzie możliwość obejrzenia takich produkcji jak "Cicha Ziemia" w reżyserii Agi Woszczyńskiej, "Chrzciny" w reżyserii Jakuba Skoczeń, "Ostatni komers" w reżyserii Dawida Nickela, "W trójkącie" reż. Ruben Östlund i wiele innych. To prawdziwa uczta dla kinomaniaków, którzy znajdą tu coś dla siebie, niezależnie od swojego gustu.

Festiwal Opolskie Lamy to jednak nie tylko filmy. To także wystawy, spotkania z twórcami i warsztaty filmowe dla dzieci. Impreza przenosi się na kilkanaście obiektów kulturalnych, takich jak Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opolski Teatr Lalki i Aktora, Kino Helios, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki czy Młodzieżowy Dom Kultury.

Jednym z najbardziej ekscytujących momentów festiwalu jest wręczenie nagrody Honorowej Lamy dla osób zasłużonych w polskiej kinematografii. To wyjątkowy hołd dla twórców, którzy wnoszą nieoceniony wkład w rozwijanie sztuki filmowej. W gronie laureatów znaleźli się już tak wybitni twórcy jak Jerzy Stuhr, Marcel Łoziński, Zbigniew Zamachowski, Jacek Bławut, Dorota Kędzierzawska, Witold Giersz, Małgorzata Braunek czy Marian Dziędziel.

W październiku 2023 roku, od 6 do 14, Opole stanie się kinematograficzną stolicą Opolszczyzny. W kilkunastu obiektach przez dziewięć dni festiwalowych zobaczymy najważniejsze filmy zarówno z Polski, jak i ze świata. To doskonała okazja, by zanurzyć się w magii kina i czerpać z niego pełnymi garściami. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy - wydarzenie, które łączy kulturę i emocje w jednym miejscu. Niech październik będzie czasem filmowej pasji!

I co najważniejsze - na większość z tych filmów i wydarzeń wstęp jest wolny, by każdy mógł poznać najnowsze produkcje filmowe! Nie przegap tej okazji!

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲