FFP „Wisła” w Gruzji online

Festiwal Filmów Polskich „Wisła” odbywa się każdego roku w kilku krajach. Organizator, którym jest Fundacja „Wspieram” pokazała już polskie filmy w takich krajach jak: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Chorwacja, Czechy, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Korea Południowa, Rosja, Serbia, Słowacja, Tadżykistan, Turcja, Uzbekistan. Teraz przyszedł czas na drugą edycję festiwalu w Gruzji. Tym razem w wersji online! W programie znajdują się najlepsze polskie produkcje ostatnich lat, a wśród nich takie, które zyskały uznanie nie tylko wśród polskiej, ale i zagranicznej publiczności.

Podczas Festiwalu zaprezentowane zostanie 5 filmów:

  • Supernova, reż. Bartosz Kruhlik, Polska, 2019, 78 min.

Czasami błahe wydarzenia odkrywają prawdę nie tylko o nas samych, ale również kraju, w którym przyszło nam żyć. Na drodze w pobliżu małej wsi potrącona zostaje przez rządowy samochód matka z dwójką dzieci. Służby porządkowe muszą poradzić sobie z narastającym chaosem, prawda wymyka jej się z rąk, a mieszkańcy wsi zbierają się zarówno jako świadkowie, jak i oskarżyciele.

  • Żelazny most, reż. Monika Jordan-Młodzianowska, Polska, 2019, 84 min.

W centrum tej opowieści stoi miłosny trójkąt, który ma znamiona grzechu oraz poczucia wstydu. Kacper, pracujący jako sztygar w kopani, ma romans z żoną swojego przyjaciela z pracy. Kiedy dochodzi do wypadku, a Oskar zostaje uwięziony, kochankowie włączają się do misji ratunkowej. Kierowani poczuciem winy, starają się przemyśleć sytuację, w której znalazła się cała trójka.

  • Wszystko dla mojej matki, reż. Małgorzata Imielska, Polska, 2019, 103 min.

Ta inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia w uniwersalny sposób opowiada o pamięci oraz dwóch światach, w których żyjemy, czasem symultanicznie. W jednym widzimy małą Olę prowadzącą idylliczne życie, a w drugim – zakład poprawczy dla kobiet.

  • Kamerdyner, reż. Filip Bajon, Polska, 2018, 150 min.

Opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców rozgrywająca się na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.

  • Ostatnia góra, reż. Dariusz Załuski, Polska, 2019, 82 min.

Filmy dokumentalne traktujące o zdobywaniu szczytów mogłyby stać się oddzielnym gatunkiem, łączą bowiem w sobie nie tylko najlepsze cechy non-fiction, ale również... kina akcji. Jest to zapis narodowej polskiej wyprawy na K2, która miała miejsce na przełomie 2017 oraz 2018 roku, a jej celem było zdobycie drugiego co do wysokości szczytu świata.

Festiwal odbędzie się online na platformie mojeekino.pl 18- 21.02.2021 roku. Będzie dostępny tylko na terytorium Gruzji. Od momentu rozpoczęcia Festiwalu, widzowie mają 4 dni na obejrzenie filmu. Festiwal trwa do 21 lutego, więc tego dnia o 23:59 wygaśnie dostęp do wszystkich filmów. Ze szczegółowym programem i opisami filmów można zapoznać się na stronie festiwalu

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲