Filmy Mariusza Wilczyńskiego [online] Zaprasza Łódź Miasto Filmu UNESCO

Z okazji 75-lecia Łodzi filmowej i 3. rocznicy członkostwa w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO, Łódź Miasto Filmu UNESCO już 22 listopada zaprasza na pokaz trzech filmów Mariusza Wilczyńskiego: krótkometrażówek „Kizi Mizi” i „Niestety”, oraz „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. To jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć najnowsze dzieło Wilczyńskiego online przed premierą w polskich kinach. Oficjalna premiera pełnometrażowego filmu "zabij to i wyjedź z tego miasta" zaplanowana jest na 21 stycznia 2021 roku.

Mariusz Wilczyński jest artystą pochodzącym z Łodzi - wykłada w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, a samo miasto odegrało istotną rolę w jego najnowszym, pełnometrażowym filmie. Pokaz odbędzie się 22 listopada o godz. 19:00 na platformie kin studyjnych mojeekino.pl Seans będzie trwał tylko do godz. 22:00, co oznacza, że widzowie powinni zacząć oglądać go punktualnie. Organizatorzy projekcji informują o ograniczonej liczbie widzów na ten pokaz.

Program pokazu (łącznie 111 min.):

  1. „Kizi Mizi” Reżyseria: Mariusz Wilczyński, Scenariusz: Mariusz Wilczyński, Kraj: Polska, Rok: 2007, Czas emisji: 20'00''.
  2. „Niestety” Reżyseria: Mariusz Wilczyński, Scenariusz: Mariusz Wilczyński, Kraj: Polska, Rok: 2004, Czas emisji: 13'06''.
  3. „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Reżyseria: Mariusz Wilczyński, Scenariusz: Mariusz Wilczyński, Kraj: Polska, Rok: 2020, Czas emisji: 88'00''

Wróć

do góry ▲