Filmy włoskie w Warszawie

W dniach 6-10.05.2022 roku Kino Muranów w Warszawie zaprasza, wspólnie z Instytutem Kultury Włoskiej w Warszawie i Krakowie, na Cinema Italia Oggi - Przegląd Nowego Kina Włoskiego. Włoskie filmy będzie można zobaczyć w Warszawie po raz jedenasty.

W ramach przeglądu będzie można oglądnąć filmy bijące rekordy oglądalności, które zachwyciły krytyków i zdobyły nagrody na licznych festiwalach. Słowem, najlepsze produkcje z ostatnich lat z Półwyspu Apenińskiego.

Filmem otwarcia będą „Trzy piętra”, najnowszy film Nanniego Morrettiego. Reżyser powraca z poruszającym filmem o miłości, gniewie i wybaczeniu. Splatająca losy mieszkańców rzymskiej kamienicy, rozpisana na dekadę saga powstała w oparciu o bestsellerową powieść izraelskiego pisarza, Eshkola Nevo.

Poza tym w programie znaleźć będzie można dramat „Chiara”. Jest to ostatnia część trylogii kalabryjskiej („Mediterranea” oraz „Ciambra”), która przyniosła Jonasowi Carpignano nie tylko uznanie, ale i szereg festiwalowych laurów.

Na widzów czekać będzie także długo wyczekiwana komedia „Superbohaterowie”, najnowszy film Paola Genovese oraz „3/19” Silvia Soldiniego (Kasia Smutniak w roli głównej).

Tradycyjnie już, każdemu pokazowi będzie towarzyszyć będzie prelekcja dr Anny Osmólskiej-Mętrak, italianistki, znawczyni włoskiej literatury i włoskiego kina.

Pełny repertuar XI Cinema Italia Oggi (oraz wszystkich warszawskich kin) będzie dostępny na naszym portalu.

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲