Kino bez Granic rozpoczyna się już dziś!

14. American Film Festival

Dziś rozpoczyna się 14. edycja American Film Festival (AFF), przynosząc z sobą fascynujący świat amerykańskiego kina, który będzie trwać od 7 do 12 listopada. To niepowtarzalna okazja, by odkryć różnorodność produkcji filmowych zza oceanu, od klasyki po nowoczesne produkcje niezależne.

Festiwal, który ma miejsce tradycyjnie w wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty, oferuje publiczności możliwość zanurzenia się w amerykańskim kinie poza głównym nurtem. Odkryjemy tu zarówno niezależne produkcje artystyczne, jak i klasykę kina, która wciąż inspiruje nowe pokolenia twórców.

To nie tylko wyjątkowe wydarzenie kulturalne w skali krajowej, ale także unikalne na skalę europejską, jako drugi tego rodzaju festiwal w Europie. American Film Festival jest oddaniem hołdu amerykańskiej kinematografii w jej różnorodności.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu nasz wzrok zostanie skierowany na amerykańską farmę, stanowiącą horyzont identyfikacji wizualnej festiwalu. To miejsce, które inspiruje kinematografów i dostarcza niesamowitego materiału zarówno do opowieści o życiu na farmie, jak i o amerykańskiej historii.

W programie AFF znajdziemy premiery filmów, które zdobyły uznanie na światowych festiwalach filmowych, takich jak Cannes, Wenecja, Toronto, Sundance, Berlinale czy SXSW. To doskonała okazja do zanurzenia się w różnorodność amerykańskiego kina, obejmując zarówno znane produkcje, jak i mniej znane, ale równie wartościowe filmy.

American Film Festival to także miejsce, w którym doceniane są niezależne talenty. Podczas festiwalu przyznawane są nagrody Indie Star Awards, wyróżniające najważniejszych twórców i twórczynie amerykańskiego kina niezależnego. W tegorocznej edycji te prestiżowe nagrody trafią do Adele Romanski i Alex Ross Perry.

AFF to jednak nie tylko kino, to także literatura. W ramach festiwalu odbędą się spotkania z autorami książek, które tematycznie łączą się z amerykańską kulturą, historią i społeczeństwem.

Festiwalowe sekcje obejmują zarówno najnowsze produkcje, jak i retrospektywy znakomitych reżyserów. Nie zabraknie także sekcji prezentujących amerykańskie dokumenty i krótkometrażowe filmy, co dodaje jeszcze więcej różnorodności i atrakcji dla miłośników kina.

American Film Festival to nie tylko wyjątkowa okazja do oglądania filmów, to także możliwość spotkania się z twórcami i ekspertami w dziedzinie kina. Festiwal to także okazja do poszerzenia swojej wiedzy i zrozumienia historii i kultury Stanów Zjednoczonych.

Cieszmy się razem z AFF rozpoczynając tę fascynującą podróż przez świat amerykańskiego kina, pełnego niespodzianek i odkryć. Odkryjmy razem nieznane oblicza kina zza oceanu już dziś na 14. American Film Festival!

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲