Kino Dzieci już za tydzień

W dniach 24.09-2.10.2022 roku odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Gościć będzie w dwudziestu miastach w Polsce (Warszawa, Wrocław, Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Jarocin, Katowice, Konin, Kraków, Łódź Lublin, Opole, Poznań, Słupsk, Szczecin, Toruń, Wieliczka).

MFF Kino Dzieci to święto dla młodych widzów. Festiwal skierowany jest do dzieci od 4. roku życia oraz ich opiekunów. Ideą, która przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

W programie znajdzie się dwanaście zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo sekcji wypełnionych dokumentami, filmami aktorskimi i animowanymi. Oprócz projekcji festiwal to także liczne atrakcje takie jak: spotkania z reżyserami, aktorkami dziecięcymi, wstępy do filmów przygotowane przez ekspertów, warsztaty.

Po edycji stacjonarnej filmy festiwalowe będą dostępne online w dniach 6-23.10.2022 roku.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbywa się od 2014 r., a jego organizatorem jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲