Kobiety w roli głównej

Filmowe środy w Mediatece

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu ponownie organizuje cykl wyjątkowych pokazów filmowych w ramach "Filmowych środ w Mediatece". W marcu skoncentruje się na niezwykłych postaciach kobiecych, prezentując filmy, które poruszają i inspirują.

Pokazy odbędą się w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, w niemal każdą środę marca 2024 roku (13.03; 20.03; 27.03.2024). To doskonała okazja do spędzenia wieczoru w towarzystwie najbardziej utalentowanych aktorek, takich jak Monica Bellucci, Diane Keaton, Jane Fonda, Carey Mulligan, Helena Bonham Carter oraz Meryl Streep.

Wydarzenia te nie tylko zadowolą miłośników kina, ale również osoby poszukujące inspiracji i emocji, które dostarcza kino. Na ekranie zobaczymy zarówno dramaty, jak i komedie, ukazujące bogactwo kobiecego doświadczenia i siłę charakteru.

Szczególną atrakcją będzie podwójny pokaz 20 marca, gdzie o godzinie 16:00 zostanie zaprezentowana pierwsza część filmu, a o 18:00 jego kontynuacja.

Repertuar:

13.03, godz. 18.00 – "Nostalgia" Wartościowy dramat z wybitną kreacją Monici Bellucci. Historia młodej kobiety w sennym sycylijskim miasteczku w czasie II wojny światowej.

20.03, godz. 16.00 – "Pięćdziesiąt twarzy Greya" - Pierwsza część filmu Komedia o przyjaźni, miłości i odkrywaniu nowych twarzy życia. Cztery przyjaciółki postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe oblicza miłości.

20.03, godz. 18.00 – "Pięćdziesiąt twarzy Greya" - Druga część filmu Kontynuacja komedii o sile kobiecej przyjaźni, której bohaterki wyruszają w podróż po Włoszech.

27.03 – "Suffragette" Brytyjski dramat opowiadający o kobietach, które zmieniły historię i walczyły o emancypację.

WSTĘP WOLNY, a wejście na seans możliwe będzie na pół godziny przed jego rozpoczęciem oraz kwadrans po jego zakończeniu. Repertuar obejmuje filmy takie jak "Nostalgia", "Pięćdziesiąt twarzy Greya" oraz "Suffragette".

To wyjątkowe wydarzenie pozwoli na chwilę relaksu oraz refleksji nad różnorodnością kobiecych doświadczeń i emocji, jakie niesie ze sobą kino.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

 

Wróć

do góry ▲