Kobiety Wyklęte: Bohaterki Niepodległości

"Kobiety wyklęte. Represje komunistycznego aparatu bezpieczeństwa wobec kobiet - działaczek podziemia niepodległościowego"

W związku z nadchodzącym Dniem Kobiet, który zbliża się wielkimi krokami, mamy okazję zgłębić historię i bohaterskie czyny kobiet, których determinacja i odwaga kształtowały losy naszego kraju. Nowy film dokumentalny pt. "Kobiety wyklęte. Represje komunistycznego aparatu bezpieczeństwa wobec kobiet - działaczek podziemia niepodległościowego" otwiera przed nami drzwi do niezwykłych historii kobiet zaangażowanych w walkę o niepodległość Polski. To nie tylko opowieść o ich bohaterstwie, ale także spojrzenie na represje, jakim były poddawane przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że w tym czasie, w atmosferze przygotowań do święta kobiet, warto sięgnąć po tę produkcję, aby oddać hołd niezłomnym i zapomnianym bohaterkom.

Film "Kobiety wyklęte" to dzieło Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie, które zostało stworzone pod kierownictwem reżysera Jaceka Persy. To on, wraz z zespołem, opracował scenariusz i zrealizował nagrania, a także zadbał o montaż i animacje.

W filmie występują wybitni eksperci, m.in. dr Tomasz Łabuszewski, dr Kazimierz Krajewski, prof. dr hab. Jacek Czaputowicz, dr Mariusz Bechta, a także aktorzy tak jak Jacek Pawłowicz, Leszek Żebrowski, Michał Gruszczyński i Jarosław Wróblewski, którzy przybliżają widzom historię i znaczenie postaci przedstawionych w produkcji. To dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi widzowie mogą zagłębić się w historię i losy niezwykłych kobiet, których odwaga i poświęcenie kształtowały oblicze naszej ojczyzny.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Kobiety wyklęte [FILM DOKUMENTALNY]

Wróć

do góry ▲