Komeda nie zagra już filmów – ratujmy polskie kina!

W ostatnich miesiącach wiele kin przeżywa trudne chwile. Najpierw zamknięcie, potem ograniczone obostrzeniami otwarcie, aż wreszcie ponowne zamknięcie od 7 listopada. Zakończenie działalności groziło m.in. takim kinom jak szczeciński Pionier czy warszawskie Atlantic i Kinoteka. Jednak pierwszym, które zostanie zlikwidowane w związku z epidemią COVID-19 będzie ostrowskie Kino Komeda.

Władze Ostrowa Wielkopolskiego postanowiły o zamknięciu kina na stałe od 1 stycznia 2021 roku. Decyzję uzasadniają względami ekonomicznymi (ograniczone przychody w związku z epidemią oraz konieczność kosztownego remontu), a także spodziewanym w 2021 roku otwarciem w Ostrowie Wielkopolskim wielosalowego multipleksu.

W emocjonalnym wpisie z widzami pożegnała się wieloletnia kierowniczka kina Ewa Smolińska:

Drodzy widzowie, kochani przyjaciele kina Komeda. Moje serce też pękło. Płyną do mnie cudne, dobre i ciepłe słowa pocieszenia od moich kochanych bliższych i dalszych znajomych. Co chwilę. Dziękuję za to - bardzo Wam dziękuję. Na pewno dla wszystkich jest zrozumiałe, że ta nasza „żałoba” po kinie, które otwierałam ze swoimi koleżankami i kolegami, aż 25 lat temu, będzie długa i bolesna. Nigdy nie przyszło mi do głowy, że będę je także zamykać. Mieliśmy zawsze pod wiatr, co jednak dawało napęd do solidnej, dobrej pracy i daliśmy radę! Taki maleńki zespół ludzi - dał radę! Jednak głową muru nie przebijemy! Bardzo Was kochani widzowie pozdrawiamy i dziękujemy za te wszystkie wspólne lata w kinie KOMEDA”.

W związku z tym smutnym wydarzeniem przypominamy o akcjach mających na celu pomoc kinom w tym trudnym czasie. Jest to przede wszystkim możliwość wykupienia voucherów czy biletów otwartych umożliwiających widzom bieżące wsparcie kin, a odwiedzenie ich w przyszłości. Jedną z większych tego typu akcji jest #wspieramypolskiekina. Bierze w niej udział 79 kin. Na https://www.wspieramy-kina.pl można wybrać swoje kino i kupić bilet, który będzie można wykorzystać w przyszłości. Dochód trafi do wybranego kina już teraz.

Część kin można wspomóc również w inny sposób. Można odwiedzić je wirtualnie, wykupując bilet na projekcję online na specjalnie przygotowanej przez kino platformie.

Wspierajmy polskie kina!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲