Konferencja „Nowe Narracje Wizualne”

Szkoła Filmowa w Łodzi zaprasza na konferencję „Nowe Narracje Wizualne” poświęconą technologii i sztuce filmowej. Odbędzie się ona w dniach 1-3.07.2022 roku. Konferencja jest propozycją dla wszystkich, których pasjonuje sztuka, technologia i chcą przyjrzeć się zmianom w krajobrazie współczesnych mediów.

Konferencja „Nowe Narracje Wizualne” jest wydarzeniem, które ma podsumować i otworzyć nowy rozdział w działalności vnLab Szkoły Filmowej w Łodzi. Laboratorium Narracji Wizualnych powstało w 2019 roku jako miejsce twórczej i naukowej eksploracji mediów fotografii, filmu i sztuk audiowizualnych.

W programie konferencji zaplanowano liczne spotkania i debaty, z udziałem twórców filmowych, producentów, artystów i gości ze świata. Poruszone zostaną tematy, z którymi obecnie mierzą się zarówno twórcy, jak i odbiorcy mediów immersyjnych, narracji interaktywnych, eseju filmowego czy animacji. Całość została podzielona na trzy moduły tematyczne, które odpowiadają pracowniom vnLab – moduł poświęcony XR, narracjom interaktywnym, esejowi filmowemu, badaniom odbiorców i percepcji, animacji 3D i stereoskopii.

W debatach i spotkaniach udział wezmą twórcy, na co dzień prowadzący pracownie vnLab: Krzysztof Pijarski, Krzysztof Franek, Katarzyna Boratyn, Pola Borkiewicz, Jacek Nagłowski, Piotr Matysiak, Justyna Rucińska, Kuba Mikurda, Stanisław Liguziński i Magdalena Sobocińska, jak i międzynarodowi goście (m.in.: Ariel Avissar, Gary Hall, prof. Hartmut Koenitz, Lena Thiele, Joanna Żylińska).

Wydarzeniem towarzyszącym będą wystawa utworów VR i doświadczeń wykorzystujących media cyfrowe oraz program pokazów kinowych.

Konferencja jest bezpłatna. Wymagana jest rejestracja na stronie konferencja.vnlab.org.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲