Koniec zdjęć do filmu „Piosenki o miłości”

W połowie grudnia zakończyły się zdjęcia do filmu „Piosenki o miłości”. Film w reżyserii Tomasza Habowskiego produkuje Kinhouse Studio, a jest on współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i realizowany w ramach priorytetu Produkcja Filmów Mikrobudżetowych.

Historia filmu „Piosenki o miłości” rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Robert aspirujący muzyk, spotyka kelnerkę Alicję na przyjęciu u swojego ojca – znanego aktora Andrzeja Jaroszyńskiego. Przypadkiem słyszy jak dziewczyna śpiewa i proponuje jej wspólną pracę nad muzyką. Alicja od niedawna mieszka w Warszawie, brakuje jej pewności siebie i wiary w swój talent. Robert, który żyje w cieniu ojca, widzi w piosenkach Alicji szansę na zaistnienie. Podczas wspólnej pracy rodzi się między nimi uczucie.

Film „Piosenki o miłości”, poza tytułową miłością, opowiada także o ambicjach i władzy. To historia wchodzenia w dorosłość i próby autentycznego zdefiniowania siebie. Główny bohater, w swoim buncie przeciwko ojcu pozostaje w silnej zależności od jego władzy, jest w stanie poświęcić wszystko aby udowodnić mu swoją wartość.

Realizacja:

  • scenariusz i reżyseria: Tomasz Habowski;
  • zdjęcia: Weronika Bliska;
  • scenografia: Alicja Zachodny;
  • obsada: Tomasz Włosok, Justyna Święs, Patrycja Volny, Pola Dębkowska, Krzysztof Zalewski, Ofelia Iga Krefft, Philippe Tłokiński, Marta Maria Wiśniewska, Jowita Budnik;
  • produkcja: Marta Szarzyńska.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲