"Kos" - Nadchodząca Epopeja o Bohaterstwie i Wyborach

Premiera polskiego filmu "Kos" zbliża się wielkimi krokami, obiecując widzom emocje, intrygę i niezapomniane chwile z historii Polski. Reżyseria Pawła Maślony oraz scenariusz Michała A. Zielińskiego przeniosą nas w czasy wiosny 1794 roku, gdzie Polska gotuje się do walki, a generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, wspaniale odgrywany przez Jaceka Braciaka, przywraca nadzieję narodowi.

Film rozpoczyna się w momencie powrotu "Kosa" do kraju, gdzie planuje on podjąć się bohaterskiego zadania - wzniecenia powstania przeciwko Rosjanom. W tej epickiej podróży towarzyszy mu wierny przyjaciel Domingo (Jason Mitchell), były niewolnik o mocnej woli. Jednak niebezpieczeństwo czyha na generała w postaci rosyjskiego rotmistrza, granego bezlitosnie przez Roberta Więckiewicza, który chce zatrzymać Kościuszkę za wszelką cenę.

W środku tego burzliwego okresu historycznego pojawia się młody szlachcic Ignac (Bartosz Bielenia), marzący o nadaniu herbu i majątku. Jego ucieczka przed przyrodnim bratem, w połączeniu z nieprzewidywalnymi wydarzeniami, sprawi, że losy "Kosa" i Ignaca splatają się w niespodziewany sposób.

Historia nabiera dynamiki, gdy Ignac i Domingo spotykają się w trakcie ucieczki. Mimo braku wspólnego języka, między nimi rodzi się silna więź, która staje się kluczowa w decydującym momencie. Film, utrzymany w gatunkach historycznym i akcji, obiecuje nie tylko wciągającą fabułę, ale także głębokie refleksje nad bohaterstwem, wyborami życiowymi i walką o wolność.

Polska premiera "Kosa" odbędzie się 26 stycznia 2024 roku, a widzowie już teraz mogą poczuć zapach epoki poprzez zwiastuny i zapowiedzi. Paweł Maślona, znany ze swojego unikalnego spojrzenia na tematykę, oraz scenarzysta Michał A. Zieliński zapowiadają niezapomnianą podróż w czasie, której stawką będzie nie tylko losy bohaterów, ale również historia Polski w chwili największego wyboru. Zapraszamy na ekran kinowy, aby być świadkiem narodowej epopei "Kos".

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

KOS - Zwiastun PL (Official Trailer)

Wróć

do góry ▲