„Kraj” w kinach już w czerwcu

Już 25. czerwca Velvet Spoon wprowadzi na ekrany kin zabawną, polską komedię „Kraj”, w gwiazdorskiej obsadzie, z przekąsem komentującą otaczającą nas polską rzeczywistość.

Kraj” to sześć "dzikich historii", które łączy jedno – Polska. Każda z nich może sprawdzić się jako oddzielna historia, a razem tworzą spójną całość. Wszystkie te historii opierają się na z pozoru prozaicznych sytuacjach, które przybierają niespodziewany obrót, doprowadzając bohaterów na skraj wytrzymałości.

W obsadzie filmu znalazły się takie gwiazdy jak Marian Dziędziel, Tomasz Włosok, Krzysztof Stroiński, Violetta Arlak. Za koncept filmu i reżyserię trzech opowieści odpowiada Maciej Ślesicki, autor filmów „Tato” i „Sara”. Reżyserami pozostałych trzech są absolwenci Warszawskiej Szkoły Filmowej Veronica Andersson, Mateusz Motyka i Filip Hillesland.

Opis filmu.

Policjant drogówki (Krzysztof Stroiński) postanawia sięgnąć po zgoła radykalne metody, by uspokoić szarżujących kierowców; robotnik (Tomasz Włosok) w trakcie walki o prawa rodzicielskie niespodziewanie gubi swoje dziecko; szef rodzinnej firmy (Marian Dziędziel) oczekuje wyjątkowo nieprzyjemnej wizyty ze skarbówki; kuratorka z galerii sztuki współczesnej dowiaduje się, że na dyrektora instytucji mianowany został jej były kochanek; bezpłodne małżeństwo musi pozbyć się dzikiej lokatorki; sąsiedzi urządzają wojnę na fajerwerki, gdy na jaw wychodzą romanse ich żon…

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Zwiastun filmu KRAJ w reż. M Ślesickiego oraz V. Andersson, M. Motyka, F. Hillesland

Wróć

do góry ▲