Kto zgarnie 100 000 zł. na 15. Mastercard OFF CAMERA

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA ogłosili pierwsze tytuły, które zaprezentowane zostaną w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych. Są to: „Sonata”, „Magdalena”, „Teściowie”, „Piosenki o miłości” i „Fucking Bornholm”.

Konkurs jest przeglądem tego, co w rodzimym kinie najciekawsze i najbardziej wartościowe. Do kogo trafi główna nagroda i 100.000 zł.? Przekonać będzie się można na zakończenie festiwalu, który odbędzie się w dniach 29.04-8.05.2022 roku w Krakowie.

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA to jedna z największych tego typu imprez w tej części Europy. Rekordowo wysokie nagrody i promocja kina niezależnego wyróżnia imprezę na mapie festiwalowej na całym świecie.

 

Sonata” w reż. Bartosza Blaschke. Poruszająca, autentyczna historia muzyka Grzegorza Płonki z Murzasichla. Pokazuje niesamowitą, okupioną ogromnym wysiłkiem i walką drogę do osiągnięcia niemożliwego.

Magdalena” w reż. Filipa Gieldona. Magdalena to młoda, samotna matka, która w ciągu dnia stara się wychować córkę, a nocami zostać didżejką. Kiedy spotyka Julię, jej marzenia mają szansę się spełnić, ale traumatyczna przeszłość staje na drodze do nowego życia.

Teściowie” w reż. Kuby Michalczuka. Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego i panny młodej początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamieniają się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.

Piosenki o miłości” w reż. Tomasza Habowskiego. Opowieść o kobiecej walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu.

Fucking Bornholm” w reż. Anny Kazejak. Film dotyka tematu tożsamości w czasach, gdy znane wzorce przestały mieć znaczenie. Kryzys w związku, problemy z komunikacją, zmęczenie oczekiwaniami innych – to problemy, z jakimi zmierzyć się musi pokolenie dzisiejszych czterdziestolatków w tym rozpisanym na kilka wyraźnych głosów intrygującym komediodramacie.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲