Love Stories – Radio Pogoda

Pokaz specjalny filmu „Love Stories – Radio Pogoda”, połączony z dyskusją, odbędzie się 7. lutego o godz. 19:00 w  Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Love Stories – Radio Pogoda to wspólny projekt siedmiu artystek intermedialnych. Ich imiona: Izabella, Joanna, Katarzyna, Maja, Maria&Sergiej, Martyna, Weronika są jednocześnie tytułami każdego z siedmiu rozdziałów filmu. Pokazuje on czas kobiet artystek i ich doświadczenia w obszarze sztuki i w życiu prywatnym. Bywa energetyczny i napawający radością, ale też sentymentalny, a miejscami także tragiczny.

Film „Love Stories – Radio Pogoda” zrealizowano w ramach projektu badawczego Katedry Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz ze środków własnych artystek. Po raz pierwszy zaprezentowany został w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie w ramach spotkań „Rozszczelnianie – Żyjąc życiem feministycznym”, 16 lipca 2021 roku na Placu Małachowskiego przed Zachętą.

Pierwotnym założeniem tych różnych, połączonych ze sobą kolażową konstrukcją filmu historii była inspiracja wątkami programu Radia Pogoda, czyli przebojami z lat 30., 50., 60. i 70.zawierającymi motywy miłosne. Czas zweryfikował to założenie. W jednej z części pozostał jednak mocny trop dźwięku, który w większości rozdziałów ma śladowy, narracyjny charakter czy też został całkowicie porzucony.

Film „Love Stories – Radio Pogoda” jest wspólną, spontaniczną realizacją, która opiera się na stworzeniu wspólnego projektu przy poszanowaniu koncepcji autorskich.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲