Lubelski Festiwal Filmowy 2023

Wspólnota Spotkań w Świecie Kina Niezależnego

W dniach 17-25 listopada odbywa się siedemnasta edycja Lubelskiego Festiwalu Filmowego, jednego z największych festiwali kina niezależnego w Polsce. Tegoroczne hasło przewodnie to "wspólnota", a organizatorzy podkreślają, że dzięki współpracy można rozwijać otoczenie festiwalowe. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie, gdzie zostanie zaprezentowanych blisko 160 filmów z 40 krajów.

W programie festiwalu znajdują się filmy aktorskie, dokumentalne, animowane i eksperymentalne, obejmujące zarówno głośne tytuły nagradzane na światowych festiwalach, jak i premiery jeszcze nie pokazywane w Polsce. Wśród atrakcji będzie można zobaczyć nagrodzony w Wenecji "Chleb i sól" Damiana Kocura, rewelację festiwalu w Sundance ukraiński "Klondike" Maryny Er Gorbach, czy laureata nagrody FIPRESCI na festiwalu w Karlowych Warach niemiecko-iracki "Egzamin" Shawkata Amina Korkiego.

W ramach festiwalu zostaną przyznane nagrody, takie jak Złote Mrówkojady w konkursach krótkometrażowych, Grand Prix konkursów, oraz nagroda Publiczności. Widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach tematycznych i dyskusjach. Festiwal to nie tylko okazja do obejrzenia fascynujących filmów, ale także do uczestnictwa w wydarzeniach specjalnych, takich jak cykl Versus, który zestawi dotychczasowe ekranizacje "Zemsty" Aleksandra Fredry.

Zespół Kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲