Młodzi i FINA – prezentacja nowego polskiego kina

Młodzi i FINA to nowy cykl filmowy realizowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny oraz Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Jest to kontynuacja idei prezentowania nowego polskiego kina. Temat pierwszego spotkania to akceptacja. Zaprezentowane zostaną trzy filmy krótkometrażowe fabularne oraz jedna krótka animacja. Program:

***godz. 19.00 - prezentacja filmów na Ninateka.pl:

  • Wenus z Willendorfu” w reżyserii Zuzanny Grajcewicz to gra z bodyshaming. Groteskowa konwencja historii walki o utycie w klinice „Fit&Fat” minimalnie oswaja wciąż narastający problem społeczny.
  • Maria nie żyje” autorstwa Martyny Majewskiej to surrealistyczna pośmiertna podróż, osnuta oniryczną atmosferą i dopełniona pięknymi czarno-białymi zdjęciami. O samobójczyni poszukującej przyczyny własnej śmierci, ciekawej jak świat wygląda po jej odejściu.
  • Gwiazdeczka” Nataszy Parzymies film o więziennej rzeczywistości i konieczności integracji nawet w najmniej sprzyjających warunkac
  • Oddychaj” w reżyserii Kamili Jasińskiej (dziś już Okrutny) to autoterapeutyczna etiuda o lęku społecznym i nieśmiałości, która doskonale ilustruje reakcje wielu ludzi na stresujące sytuacje.

***godz. 20.30 - Streaming rozmowy na Zoomie z twórcami. Prowadzenie: Anna Serdiukow.

 

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲