Malarska Adaptacja "Chłopów" Reymonta

Po sukcesie kinowym, film "Chłopi" – malarska adaptacja powieści Władysława Reymonta, w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana, jest już od wczoraj dostępny na DVD i Blu-ray.

Fenomen Filmowy

"Chłopi" przyciągnęli do kin ponad 184 miliony widzów i zdobyli tytuł Bestsellera Empiku 2023 roku oraz Nagrodę Publiczności Orłów – Polskich Nagród Filmowych. Film powstał w technice animacji malarskiej, co wydłużyło proces jego tworzenia do ponad pięciu lat. Dzięki zaangażowaniu ponad 200 malarzy olejnych i cyfrowych, powstało łącznie 40 tysięcy klatek filmowych, które ukazują polski klasyk literatury w zupełnie nowym świetle.

Wyjątkowa Oprawa Muzyczna Sukces filmu opiera się także na unikalnej ścieżce dźwiękowej skomponowanej przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego, za którą otrzymał Orła Fryderyka. Album ze ścieżką dźwiękową zdobył Złotą Płytę i stał się najpopularniejszą ścieżką dźwiękową w historii polskiego kina.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Film opowiada historię rodziny Borynów i tajemniczej Jagny, osadzoną na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych. Reżyserami i scenarzystami są DK Welchman i Hugh Welchman, a w rolach wykorzystanych w animacji wystąpili między innymi Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, i Mirosław Baka.

Wróć

do góry ▲