Maraton „The Chosen”

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce w Warszawie zaprasza w dniach 6-8.01.2023 roku na maraton serialu „The Chosen” (sezon 1).

The Chosen” to opowieść o najbardziej wpływowej osobie świata. Skupia się na relacjach Chrystusa z ludźmi z różnych warstw społecznych. Twórcy pokazują znane opowieści, ale w całkowicie nowej perspektywie.

The Chosen” – światowy hit, o którym miliony ludzi nie przestają mówić. Pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa oparty na prawdziwych historiach. Pokazuje Ewangelię oczami osób, które znały Go osobiście. Charyzmatyczny rybak walczący z długiem, piękna kobieta zmagająca się z demonami i utalentowany księgowy wykluczony ze społeczeństwa. Oni jako pierwsi spotykają Jezusa, który dokonując cudów, rozpoczyna swoją misję, aby zmienić świat. Jeszcze nie wiedzą, że to początek globalnej rewolucji, która rozpocznie nową erę w historii.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy to Dallas Jenkins, amerykański reżyser filmowy, po nieudanej produkcji filmu pt. ,,Resurrection of Gavin Stone”, w poczuciu klęski, postanowił powrócić do rodzinnego stanu Illinois. Tam zrozumiał, że wszystkie Swoje działania powinien zawsze opierać na Bogu i poddawać się Jego woli. Niedługo potem nakręcił 20-minutowy film ,,Shepherd”(Pasterz), który zaczął cieszyć się dużą popularnością. I właśnie dzięki temu powstał serial The Chosen - finansowany metodą crowdfundingu. Widzowie dzieła "Pasterz" mogli, w ramach podziękowań, wpłacać datki, które umożliwiły tworzenie kolejnych odcinków ukazujących ciąg historii dotyczącej Zbawiciela.

Ku zdumieniu samego reżysera i osób z nim współpracujących, udało się zebrać ponad 10 milionów dolarów, które wystarczyły na sfinansowanie pierwszego sezonu serialu. The Chosen odniósł ogromny medialny sukces. Jest ceniony nie tylko przez widzów, ale także przez krytyków filmowych. Świadczy o tym chociażby fakt, że na stronie IMBb, przyznanych mu zostało 9.3 gwiazdek (na 10 możliwych). Sam serial został przetłumaczony na ponad 50 języków.

Scenariusz The Chosen tworzony jest przede wszystkim w oparciu o Pismo Święte, jednak reżyser dba także o to, by realizacja dzieła odbywała się w konsultacji z doświadczonymi specjalistami m. in z księdzem katolickim, żydowskim rabinem i protestanckim znawcą religii.

Warto także dodać, że praca nad serialem ma wymiar ekumeniczny. Ludzie zaangażowani w jego produkcję są reprezentantami różnych wyznań. Na przykład sam Dallas Jenkins jest ewangelikiem, natomiast wcielający się w rolę Jezusa Jonathan Roumie - katolikiem. Aktor wielokrotnie podkreśla, że siłę do odegrania tak ważnej misji w serialu, czerpie z Sakramentów Świętych, a szczególnie z Mszy Świętej.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲