MET Opera Live sezon 2023-2024

MET Opera Live sezon 2023-2024

Nowy sezon transmisji z Metropolitan Opera w Nowym Jorku jest już na horyzoncie, rozpoczynając się 21 października 2023 roku premierową produkcją "Dead Man Walking" autorstwa Jake'a Heggiego i w reżyserii niezrównanego Ivo van Hove'a. W roli głównej, siostry Helen Prejean, którą niesamowicie odtworzy uwielbiana przez widzów mezzosopranistka Joyce DiDonato. Przypomnijmy, że za tę samą rolę w filmie Tima Robbinsa "Przed egzekucją" Susan Sarandon została uhonorowana Oscarem w 1995 roku.

To dopiero początek ekscytującego sezonu 2023-24 w nowojorskiej operze. Oprócz "Dead Man Walking" na widzów czekają kolejne dwie premierowe produkcje: "Florencia en el Amazonas" Daniela Catána, będąca pierwszą hiszpańskojęzyczną operą na scenie Met od prawie stu lat, oraz "X: The Life and Times of Malcolm X" Anthony'ego Davisa. Nie zabraknie także nowej wersji "Carmen" Bizeta, a także klasycznych oper Pucciniego ("Jaskółka", "Madama Butterfly"), Verdiego ("Moc przeznaczenia", "Nabucco") i Gounoda ("Romeo i Julia").

W kinowych salach będziemy mogli na żywo podziwiać debiutancki występ Jonathana Tetelmana na scenie Met (w roli Ruggero w "Jaskółce"). Ponadto, powrócą do nowojorskiej opery znane i cenione gwiazdy, takie jak tenor Piotr Beczała jako Don José w namiętnej "Carmen", sopranistka Lise Davidsen jako Leonora w nowej wersji "Mocy przeznaczenia" w reżyserii Mariusza Trelińskiego, czy sopranistka Angel Blue jako Magda w "Jaskółce" i Micaëla w "Carmen". Na scenie pojawią się także sopranistka Aigul Akhmetshina jako tytułowa Carmen oraz sopranistka Nadine Sierra i tenor Benjamin Bernheim jako tragiczni kochankowie w operze Gounoda, "Romeo i Julia". Warto dodać, że występ Bernheima będzie jego pierwszym w cyklu The Met: Live in HD.

Peter Gelb, dyrektor generalny The Metropolitan Opera, podkreślił znaczenie tych transmisji, mówiąc: "Coś, co 17 lat temu zaczęło się jako swoisty eksperyment, obecnie urosło do rangi podstawowego doświadczenia dla każdego miłośnika opery na całym świecie." Nadchodzący sezon będzie doskonałym przykładem tego, jak Met balansuje między ponadczasową klasyką a nowoczesnymi, przystępnymi produkcjami, przyciągając zarówno doświadczoną publiczność, jak i młodszych widzów.

Już 21 października o godzinie 18:55 rozpoczynamy muzyczne podróże z MET Opera w Kinie AMOK na Górnym Śląsku. Zobacz sam, jakie filmy możesz zobaczyć jeszcze w Kinie AMOK w Gliwicach.

Data | Harmonogram transmisji:

21.10.2023, DEAD MAN WALKING | Jake Heggie

18.11.2023, X: THE LIFE AND TIMES OF MALCOLM X | Anthony Davis  

9.12.2023, FLORENCIA EN EL AMAZONAS | Daniel Catán  

06.01.2024, NABUCCO | Giuseppe Verdi  

27.01.2024, CARMEN | Georges Bizet

9.03.2024, MOC PRZEZNACZENIA | Giuseppe Verdi

23.03.2024, ROMÉO ET JULIETTE | Charles Gounod

20.04.2024, JASKÓŁKA | Giacomo Puccini

11.05.2024, MADAMA BUTTERFLY | Giacomo Puccini

Dokładne i aktualizowane codziennie godziny seansów znajdziesz zawsze na stronie kina Amok na portalu coigdzie.pl®

Zespół kinowy CoiGdzie.

Wróć

do góry ▲