Miłość na KFF

Krakowski Festiwal Filmowy zaprasza na filmy o miłości. Święto zakochanych będzie trwało aż dwa tygodnie - od 14. do 28. lutego. W programie m.in. dokumenty i filmy krótkometrażowe z kilku ostatnich edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Zobaczyć będzie można opowieść o głodzie miłości czy kontrowersyjną historię patchworkowej rodziny. Jednorazowy dostęp w cenie 9 zł umożliwia oglądanie filmu przez 24h. Organizatorzy zapraszają na filmy:

  • Miłość bez granic” Hasana Oswalda to uhonorowany nagrodą główną jury na Slamdance Film Festival w 2020, dokument, który zabiera nas do półświatka nowojorskiego Camden, gdzie krzyżują się losy kilkorga bohaterów. Kiedy uzależniona od narkotyków Nani zachodzi w ciążę, jej partner Daryl, który nie jest już w stanie jej pomóc, próbuje przynajmniej uratować ich dziecko. Film bez znieczulenia pokazuje brutalną rzeczywistość związaną z amerykańskim kryzysem opioidowym. Na tym tle jeszcze silniej zaznacza się determinacja głównego bohatera, który chciałby raz na zawsze wyrwać się z zaklętego kręgu i zapewnić synkowi bezpieczną przyszłość.
  • Zakochać się”, w którym Kaleo La Belle na własnym przykładzie opowiada o próbach stworzenia doskonale funkcjonującej rodziny patchworkowej. W swoim poprzednim filmie („Życie jest gdzie indziej”) reżyser rozliczał się ze swym ojcem i jego hippisowską koncepcją wolności. Tym razem kieruje kamerę na siebie, na bliskie mu kobiety i zrodzone ze związków z nimi dzieci, by skonfrontować swój utopijny projekt z prozą dnia powszedniego, z indywidualnymi emocjami i pragnieniami. Efektem jest opowieść o miłości w skomplikowanym układzie relacji. Odważna wiwisekcja skomplikowanych relacji rodzinnych.
  • „Miłość bezwarunkowa” osobista historia Rafała Łysaka, reżysera filmu. Od dzieciństwa wychowywała go babcia Teresa, którą traktuje jak drugą mamę. Całą swoją miłość i uwagę Teresa skupiła na Rafale, ukochanym wnuku do momentu, kiedy powiedział jej o swoim homoseksualizmie. Ta wiadomość złamała jej serce... Czy porozumienie między 80-letnią skrajnie religijną kobietą i jej wnukiem gejem jest możliwe? Czy są w stanie przekroczyć swoją wiarę i przekonania w imię miłości?
  • Portret Suzanne” Izabeli Plucińskiej to groteskowa adaptacja opowiadania Rolanda Topora ulepiona z plasteliny, w której zachwyca każdy szczegół. Mały hotel we Francji, a w nim mężczyzna, który próbuje zapobiec głodowi miłości, jedząc ponad miarę. Tęsknoty za ukochaną Suzanne nie ukoją jednak talerze pełne wędlin, warzyw i owoców. Gdy bohater udaje się do miasta w poszukiwaniu jedzenia, przypadkiem rani swoją lewą stopę, a ta niespodziewanie przekształca się w Suzanne. Od tej pory mogą być nierozłączni… To jednak dopiero początek surrealistycznej historii o samotności, zazdrości i miłości.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲