Prezentacja plakatu 29. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE zaprezentowali plakat tegorocznej, 29. edycji. Jego autorem jest Przemek Kotyński, uznany ilustrator i projektant.

Optymistyczna, graficzna forma plakatu poprzez obrazowy „wschód słońca” ma wskazać symboliczny „nowy początek” dla wydarzeń kulturalnych i zachęcić miłośników filmu do aktywnego, realnego uczestnictwa w pokazach, spotkaniach, seminariach i warsztatach festiwalowych.

Przemek Kotyński (ur. 1981) jest polskim ilustratorem, projektantem i artystą, którego prace od lat są obecne na rynku gier wideo, reklamy i filmu. Swoją karierę rozpoczął od projektowania okładek gier, a dzisiaj jest cenionym dyrektorem artystycznym i twórcą spotów reklamowych, animacji, grafik w najbardziej prestiżowych kampaniach czy projektach filmowych na całym świecie. Jego charakterystyczny styl ilustracji czerpie inspiracje z Polskiej Szkoły Plakatu oraz tradycji amerykańskiej ilustracji konceptualnej. Był nagradzany i publikowany między innymi przez 3x3 Magazine, American Illustration, Ballistic Publishing, Oracom oraz Slow Foundation. Przemka Kotyńskiego reprezentuje na świecie Anna Goodson Illustration Agency.

29. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w Toruniu w dniach 13-20.11.2021 roku.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲