Młodzi i FINA – czwarta odsłona

Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny oraz Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” zapraszają na kolejną odsłonę cyklu Młodzi i FINA. Temat spotkania: „Prawda czy fikcja?”. Zaprezentowane zostaną dwie krótkometrażowe fabuły („Monika W.” w reż. Pauliny Skibińskiej oraz „Dalej jest dzień” w reż. Damiana Kocura) i jedna animacja („Prawo i bezprawie” w reż. Macieja Wierzejskiego), po których odbędzie się spotkanie z ich reżyserami, prowadzone przez Annę Serdiukow.

Program:

  • godz. 19.00 - prezentacja filmów na Ninateka.pl:

Monika W.”, reż. Paulina Skibińska, 20min., 2020

Dalej jest dzień”, reż. Damian Kocur, 25 min., 2020

Prawo i bezprawie”, reż. Maciej Wierzejski,  7 min., 2019

  • godz. 20.30 - Streaming (na fb FINA Wałbrzyska 3/5) rozmowy na Zoomie z twórcami. Prowadzenie: Anna Serdiukow. Goście: Maciej Wierzejski, Damian Kocur, Paulina Skibińska.

Monika W.” w reżyserii Pauliny Skibińskiej to film inspirowany prawdziwą historią zaginionej nastolatki, której ostatnią drogę śledziła kamera przemysłowa. Ewa, matka dziewczyny, nie radzi sobie ze stratą córki i wciąż ma nadzieję, że trafi na jej ślad. Postanawia wejść w rolę Moniki: ubrana tak samo jak ona idzie w miejsce, w którym córka była widziana po raz ostatni. Surrealistyczna projekcja lęków Ewy zdaje mieszać się z rzeczywistością. Czy to podświadomość, czy też bohaterka jest bliska odkrycia tajemnicy zniknięcia swojej córki?

Dalej jest dzień” Damiana Kocura to historia Pawła, samotnego mężczyzny, który pracuje na małym promie rzecznym niedaleko swojej wioski. Większość czasu Pawła upływa na przewożeniu mieszkańców wsi na drugą stronę rzeki. Mimo, że Paweł jest znany w okolicy, każdy kolejny dzień spędza samotnie. Pewnego dnia zauważa, że ktoś próbuje pokonać rzekę wpław. Tą osobą jest Mohammad, nielegalny imigrant. Paweł postanawia pomóc i ukrywa Mohammada. W końcu jest ktoś, z kim może porozmawiać.

Prawo i bezprawie” w reżyserii Macieja Wierzejskiego to historia zespołu policjantów, który tak dobrze wykonuje swoją pracę, że poziom przestępczości spada do zera. Niestety ich radość z sukcesu nie trwa długo…

 

Młodzi i FINA to nowy cykl filmowy realizowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny oraz Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.  Jest to kontynuacja idei prezentowania nowego polskiego kina.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲