Musical dokumentalny "VIKA!"

Opowieść o 84-letniej DJce, która Tańczy z Życiem

W kinach od grudnia dostępny jest niezwykły musical dokumentalny "VIKA!" w reżyserii Agnieszki Zwiefki. Film, współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, przenosi widzów w fascynujący świat Wirginii Szmyt, znanej jako DJ Vika, 84-letniej gwiazdy muzycznych klubów.

"VIKA!" to inspirujący portret kobiety, która postanawia celebrować życie do samego końca. DJ Vika, charyzmatyczna postać otoczona młodymi ludźmi, przekonuje siebie i innych, że wiek to jedynie liczba, a starość nie jest przeszkodą do pełnienia roli kolorowego ptaka w miejskim krajobrazie.

Film zaczyna się w magicznym świecie klubów muzycznych, gdzie Vika prowadzi publiczność przez nocne tańce i działa zawsze do białego rana, zawsze na obcasach. Jednak, gdy zdrowie zaczyna szwankować, Vika zmuszona jest spojrzeć na swoje przemijanie. Czy odnajdzie nowy sens życia, dzieląc się radością z innymi seniorami, motywując ich do działania i pokonując samotność?

Reżyserka Agnieszka Zwiefka opowiada, że film nie mógł być tradycyjnym dokumentem. Dla niej "VIKA!" to kolorowy, roztańczony musical dokumentalny, opowiedziany językiem muzyki, który Vika kocha najbardziej. Film stanowi podróż od radości po wzruszenie, a główną rolę w tej historii odgrywa sama DJ Vika, wspólnie z innymi seniorami.

„VIKA!” to nie tylko film dla seniorów, to opowieść, która może dotknąć serca każdego widza. Jest to słodko-gorzki portret kobiety, która z determinacją i energią celebruje życie, nie zważając na upływający czas. Jeśli szukasz inspiracji do pełnienia swoich marzeń, "VIKA!" to niezapomniane doświadczenie filmowe, które połączy pokolenia.

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zanurzyć się w magicznym świecie "VIKA!", polecamy sprawdzenie repertuaru kin. To nie tylko film dla starszych, to opowieść dla każdego, kto pragnie odnaleźć radość w każdym etapie życia. Odkryj "VIKA!" już teraz i pozwól się porwać tej wyjątkowej historii.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Kto tańczy, nie starzeje się | Vika! - fenomen polskiej sceny muzycznej | tylko w kinach od 26/12

Wróć

do góry ▲