Muzyczne Wspomnienie: Trzydniowy Festiwal poświęcony Peterowi Brötzmannowi

Hołd dla Peterow Brötzmannow

Już dzisiaj w Pardon, To Tu (Warszawa) rozpoczął się trzydniowy festiwal poświęcony wielkiemu saksofoniście Peterowi Brötzmannowi, który odszedł od nas w czerwcu 2023 roku. To niezwykłe wydarzenie zgromadzi 15 znakomitych muzyków, 21 koncertów, a także wystawę i filmy dokumentalne, które oddają hołd temu legendarnemu artyście.

Przez trzy dni, miłośnicy muzyki będą mogli podziwiać występy artystów, którzy współpracowali z Brötzmannem i dla których był on nieocenioną inspiracją. Na scenie pojawią się takie sławy jak Keiji Haino, Hamid Drake, Caspar Brötzmann, Mette Rasmussen, Joe McPhee, Mats Gustafsson, Paal Nilssen-Love, Virginia Genta, Stephen O'Malley, Marino Pliakas, Rob Mazurek, Michael Wertmüller, Per Åke Holmlander, Jason Adasiewicz oraz Jan St. Werner. Każdy z tych muzyków wniesie na scenę unikalną energię i wspomnienia związane z Peterem Brötzmannem.

Oprócz koncertów, festiwal będzie wzbogacony o specjalną wystawę zdjęć "Brötzmann, In My Focus" autorstwa słoweńskiego fotografa Žiga Koritnika, która ukazuje artystę z różnych perspektyw, zarówno na scenie, jak i poza nią. Wystawa ta jest wyjątkowym zapisem chwil uchwyconych obiektywem, które przybliżają postać Brötzmanna jako człowieka i muzyka.

Na festiwalu nie zabraknie również filmowych atrakcji. Zaprezentowane zostaną niepokazywane dotychczas w Polsce filmy dokumentalne, które przybliżą życie i twórczość Petera Brötzmanna. Te dokumenty pozwolą widzom zagłębić się w świat muzyki, która przekraczała granice i wyznaczała nowe kierunki w jazzie i muzyce improwizowanej.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲