Nadchodzi 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA

Już w najbliższy piątek (3. września) rozpocznie się w Krakowie 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Ta jedna z największych tego typu imprez w tej części Europy potrwa do 12. września.

Najlepsze autorskie filmy z całego świata, fascynujące rozmowy, pytania, które trafiają w sedno i odpowiedzi otwierające kolejne wątki, a to wszystko w duchu powrotu do kin. Przewodnikami po współczesnym świecie będą reżyserki i reżyserzy, którzy stawiają na mocne kino i nie boją się eksperymentów. Magia wielkiego ekranu wraca i przypomina o swojej sile.

Filmy festiwalowe można oglądać w kilku lokalizacjach w Krakowie. W tradycyjnych salach kinowych (Kino Kijów, Kino Pod Baranami, Małopolski Ogród Sztuki) oraz w plenerze (Miasteczko Filmowe na Placu Szczepańskim, kino plenerowe na Placu Wolnica czy Rynku Podgórskim, a także kino samochodowe przy Stadionie Miejskim czy Kino Nimfa na barce rzecznej). Festiwal będzie miał w tym roku formułę hybrydową i w związku z tym filmy będzie można także oglądać w przestrzeni online na player.pl.

W programie 14. Mastercard OFF CAMERA nie zabraknie sprawdzonych cykli, jak „Panorama”, „Festiwalowe Hity” czy „Amerykańscy Niezależni”. Widzowie mogą liczyć również na nowe sekcje, m.in.: „Miłość na mózgu”, „Kryzys nie jedno ma imię”, „Nordyckie Horyzonty”, „Wolność, równość, solidarność”.

Festiwalowi Mastercard OFF CAMERA towarzyszy Player SerialCon (najstarsze polskie wydarzenie poświęcone wyłącznie serialom). Nie zabraknie również OFF SCENY i rozmów w ramach OFF CAMERA PRO INDUSTRY.

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲