Nadchodzi 16. AfryKamera

Już 10. grudnia rozpocznie się w Kinotece w Warszawie 16. edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera. Jest to największe wydarzenie kulturalne w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcone kulturze afrykańskiej. Festiwal będzie niezwykłą podróżą po kontynencie. Zaprezentowane zostaną filmy z takich krajów jak Republika Środkowoafrykańska, Republika Południowej Afryki, Lesotho, Egipt czy Tunezja, ale także filmy europejskie o tematyce związanej z Afryką.

Jednym z motywów przewodnich tegorocznej edycji będzie „Archipelag Afryka”. Zawędrujemy w wyspiarskie regiony Afryki. Program filmowy odkryje piękno oceanów, ale także poruszy problemy ekologiczne i społeczne z nimi związane, które stają się coraz większym wyzwaniem nie tylko dla Afryki, ale i dla całego świata.

W ramach festiwalu odbędą się liczne wydarzenia specjalne, m.in. dzień edukacji globalnej zorganizowany we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, podczas którego odbędzie się debata o ekologii, klimacie, uchodźstwie czy też prezentowaniu kontynentu afrykańskiego w mediach.

Oprócz głównej odsłony festiwalu w Warszawie, odbędzie się także jego wrocławska edycja. W dniach 17-19.12.2021 roku w Dolnośląskim Centrum Filmowym obejrzeć będzie można wybrane filmy z programu. Z kolei między 22 grudnia a 1 stycznia organizatorzy zaproszą na edycję online. Na platformie mojeekino widzowie z całej Polski będą mogli zobaczyć najnowsze i najlepsze dokonania afrykańskiej kinematografii. I wreszcie na zakończenie, w styczniu, AfryKamera pojawi się stacjonarnie w kinach w całej Polsce.

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲