Najlepsze polskie krótkie metraże 2021 PRZEDPREMIEROWO

19. marca w kinach studyjnych ruszą pokazy przedpremierowe „Najlepszych polskich krótkich metraży 2021 vol. 1”. W zestawie tym obejrzeć będzie można cztery filmy, które zdobyły uznanie na festiwalach filmowych w kraju i zagranicą. Są to: „Alicja i żabka” Olgi Bołądź, „We Have One Heart” Katarzyny Warzechy, „Noamia” Antonio Galdameza i „Wielki strach” Pawliny Carlucci Sforzy. Oficjalna kinowa premiera zestawu odbędzie się 14.05.2021 roku.

Filmy zebrane w zestawie powstały w ramach Programów dla Młodych Twórców Studia Munka SFP. „Alicja i żabka” oraz „Noamia” w programie „30 Minut”, zaś „We Have One Heart” i „Wielki strach” w programie „Pierwszy Dokument”. Programy dofinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej, koproducentem filmów fabularnych jest telewizja TVN.

Debiut reżyserski aktorki Olgi Bołądź „Alicja i żabka” (nagroda główna na Festiwalu w Gdyni) jako pierwszy polski film porusza palący temat legalnej aborcji nastolatek.

Animowany dokument „We Have One Heart” Katarzyny Warzechy jest wzruszającą prawdziwą historią rodziny, która poszukuje zerwanych wiele lat temu więzi. To jeden z najoryginalniejszych krótkich metraży na światowych festiwalach w zeszłym roku (Nagroda Złotego Hugo na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago, Nagroda Publiczności na CinEast w Luksemburgu, nagrodę na DocsMX w Meksyku oraz wyróżnienie dla krótkometrażowego filmu dokumentalnego w Sydney).

W „Noamii” Antonio Galdameza (Nagroda Specjalna WAMA Film Festival oraz wyróżnienie za reżyserię na Krakowskim Festiwalu Filmowym) obejrzymy Bartka Topę w wielowymiarowej roli policjanta, prowadzącego śledztwo w sprawie morderstwa młodego chłopaka, z którym łączy go niewygodny sekret… To jedna z najlepszych ról w karierze Topy, przełamująca jego wizerunek.

Dokument „Wielki strach” Pawliny Carlucci Sforzy (Grand Prix Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato) to wstrząsające świadectwo wydarzeń, które miały miejsce na Podkarpaciu tuż po II wojnie światowej.

Na pokazy „Najlepszych krótkich metraży 2021. Vol 1” zaprasza Stowarzyszenie Kin Studyjnych, zrzeszające najlepsze kina art-housowe w Polsce.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲