Największe sieci kinowe nie otworzą się 12. lutego

Na porannej konferencji rząd poinformował o możliwości powrotu widzów do kin. Niestety optymizm kinomanów trwał ledwie kilka godzin. W godzinach popołudniowych sieć Helios poinformowała, że nie otworzy swoich kina w połowie lutego. Niedługo potem taką samą decyzję zakomunikowało Multikino. Z kolei kina studyjne i nie sieciowe zapowiedziały swoje otwarcie i dzięki temu kinomani będą mogli zasiąść przed wielkim ekranem.

W komentarzu przesłanym PAP, prezes Heliosa i członek zarządu Agory Tomasz Jagiełło poinformował: "Sieć kin Helios nie otworzy swoich obiektów w połowie lutego 2021 r. pomimo rządowej decyzji o takiej możliwości. Ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją - nie ma możliwości przeprowadzenia jej, jak powiedział premier, warunkowo na dwa tygodnie".

Multikino przekazało następującą wiadomość: „Drodzy Widzowie! Jak wiecie kina mogą zostać otwarte od następnego piątku tj. 12 lutego. Jest to otwarcie warunkowe, z zaznaczeniem, że po 2 tygodniach decyzja ta może być cofnięta. Działalność kinowa to łańcuch zależności, m.in. między dystrybutorami i kinami. Dlatego, aby podjąć decyzję o otwarciu naszych kin musimy zapoznać się z rządowym rozporządzeniem oraz skonsultować się z dystrybutorami filmowymi. Tak jak i wy bardzo chcemy już wrócić do kin, ale jeszcze chwilkę musimy się z tym wstrzymać. Liczymy na Waszą wyrozumiałość. O naszych planach będziemy was informować w kolejnych komunikatach. Jedno jest pewne, nasze spotkanie w filmowej sali to niedaleka przyszłość. Do zobaczenia!”.

Sieć Cinema City wydała następujący komunikat: „Drodzy Widzowie, tak jak Wy, nie możemy się doczekać powrotu filmowych emocji. Niestety, nie wznowimy działalności 12 lutego. Potrzebujemy czasu, aby jak najlepiej przygotować się do ponownego otwarcia, dlatego prosimy Was o jeszcze trochę cierpliwości. O konkretnej dacie otwarcia, a także repertuarze będziemy Was informować na bieżąco”.

Przy poprzednim powrocie do kin, wiosną 2020 roku, trzy największe sieci otworzyły się kilka tygodni po tym , gdy była taka możliwość. Jak długo będziemy czekać obecnie na ich otwarcie? Czas pokaże.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲