NAPOLEON vs. NAPOLEON, czyli wielka historia na ekranie

W dzisiejszym świecie filmowego zgiełku i dynamicznych produkcji, Ridley Scott postanowił zmierzyć się z jednym z najważniejszych postaci w historii – Napoleonem Bonaparte. Jego najnowsze dzieło, zatytułowane po prostu "Napoleon", wstrząsa kinowym światem od ponad miesiący, starając się zdobyć serca widzów na całym świecie. Niestety, pomimo imponującej charakteryzacji, oszałamiających kostiumów i spektakularnych scen batalistycznych, film ten nie zyskał aprobaty krytyków ani popularności wśród widzów.

Ridley Scott zdecydował się na nietypowe podejście, skupiając się głównie na negatywnym obliczu Napoleona. Wbrew oczekiwaniom, nie przedstawia go jako genialnego stratega, lecz raczej jako wiecznie zmęczonego i nienawidzącego polityka. Ta interpretacja, choć z pewnością intrygująca, spotkała się z krytyką ze względu na liczne odstępstwa od faktów historycznych i pominięcie istotnych wydarzeń z życia Napoleona.

Na szczęście dla miłośników prawdziwej historii, platforma streamingowa ARTE.tv postanowiła zaoferować alternatywę. W fascynującym dokumencie zatytułowanym "Napoleon vs. Metternich", reżyserzy Christian Twente i Mathieu Schwartz przenoszą widzów do kluczowego momentu roku 1813. Film ten skupia się na historycznych negocjacjach Napoleona z Klemensem von Metternichem, ministrem spraw zagranicznych Austrii. To starcie dyplomatyczne miało ogromne znaczenie dla losów Europy, decydując o pokojowym porządku czy kolejnych konfliktach.

Film "Napoleon vs. Metternich" na ARTE.tv to półtoragodzinna podróż przez czas, wzbogacona scenami aktorskimi i opowieściami ekspertów oraz historyków. Obejrzyj ten unikalny dokument, by lepiej zrozumieć, jak kluczowy moment historyczny wpłynął na bieg dziejów.

Nie tylko fanów historii politycznych zainteresuje również seria "Historyczne Pojedynki" dostępna na ARTE.tv. W dziesięciu odcinkach poświęconych wyjątkowym postaciom kobiet, twórcy ukazują ich wpływ na bieg historii. Odnajdziemy tu również dwie polskie postacie: Różę Luksemburg, socjaldemokratyczną kontrowersję, oraz Marię Skłodowską-Curie, noblistkę uwikłaną w romans, który wpłynął na jej życie i karierę.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲