„Nawalny” – polska premiera na 19. Millennium Docs Against Gravity

Film „Nawalny” zostanie premierowo pokazany w Polsce podczas tegorocznej edycji Millennium Docs Against Gravity. Reżyser Daniel Roher pokazuje w swoim filmie tego wyjątkowego człowieka i jego walkę z bezwzględnym systemem. W obliczu inwazji Rosji na Ukrainę wszyscy zastanawiają się nad działaniem autorytarnego reżimu Władimira Putina i stojących za nim motywacji. Oblicze współczesnej Rosji odbija się doskonale w sylwetce jej najbardziej znanego opozycjonisty - Aleksieja Nawalnego.

Światową premierę „Nawalny” miał podczas festiwalu w Sundance. Film otrzymał tam Nagrodę Publiczności.

Pościgi, próby otrucia, szpiedzy - chociaż film Rohera przypomina prawdziwy thriller, niestety jest to zapis prawdziwych wydarzeń. W filmie pokazana została także poruszająca historia rodziny Nawalnego w obliczu otrucia, które prawie doprowadziło do jego śmierci. Bohaterski powrót opozycjonisty do Rosji, gdzie niedawno został skazany na 20 lat więzienia, był jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat dla mieszkańców Rosji.

Polska publiczność będzie mogła zobaczyć premierowo tę niesamowitą historię odwagi i miłości do ojczyzny już w maju (13-22.05.2022 roku) podczas 19. edycji Millennium Docs Against Gravity.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲