Nespresso Talents - kolejna edycja konkursu filmowego

Nespresso Talents jest międzynarodowym konkursem filmowym. W tym roku odbędzie się jego szósta edycja, a jej hasło to Doing is everything (Liczy się działanie). Do 16.05.2021 roku można zgłaszać do konkursu filmy o długości od 2 do 3 minut. Filmy konkursowe mogą należeć do różnych kategorii – animacja, dokument, dramat czy komedia. Udział może wziąć każdy, zarówno studenci szkół filmowych, jak również amatorzy, którym bliska jest sztuka filmowa. Nagrodą główną jest 5000 euro oraz wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.

Organizator zaprasza uczestników do interpretacji hasła przewodniego Doing is everything, w oparciu o obecną sytuację, w której znajduje się globalne społeczeństwo. Świat bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebuje pozytywnej zmiany lub inspirowania do niej. Twórcy filmowi wiedzą, że nawet najmniejsze pojedyncze działanie może wywołać zmianę, która odmieni los konkretnej osoby, rodziny, danej społeczności, a nawet całego świata.

Polscy ambasadorzy konkursu Nespresso Talents to Kinga Dębska, Karolina Korwin-Piotrowska, Anna Zoll oraz Łukasz Maciejewski. Konkurs wspierają także Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz wiodące polskie szkoły filmowe.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲