Nikt nie woła, każdy pamięta. Filmowy Dolny Śląsk – premiera książki

Wydawnictwo Warstwy zapowiada na lipiec premierę książki „Nikt nie woła, każdy pamięta. Filmowy Dolny Śląsk”, której autorami są Lech Moliński (tekst) i Jerzy Wypych (zdjęcia). Publikacja ta zabiera czytelników w podroż po regionie szlakiem planów zdjęciowych, lokalnych kin. Opowiada także o twórcach i goszczących na Dolnym Śląsku gwiazdach polskiego filmu.

Zanim jednak książka ukaże się na rynku, odbędą się spotkania autorskie z Lechem Molińskim i Jerzym Wypychem. Oto najbliższe z nich:

  • 15.06.2022 o godz. 18.00 w Audytorium w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi,
  • 21.06.2022 o godz. 19.00 w Klubie Proza (Wrocławski Dom Literatury) we Wrocławiu.

Autorzy tak piszą o książce: „Oddajemy w ręce Czytelniczek i Czytelników książkę, której ostateczna forma kształtowała się dość długo. Chcieliśmy, by była ona z jednej strony kompleksowym spacerownikiem po śladach dokonań sztuki filmowej w regionie Dolnego Śląska, a jednocześnie selektywnym i subiektywnym przewodnikiem przybliżającym jego kinematograficzne dziedzictwo i specyfikę. Film to słowo i obraz, dlatego przedstawiamy wzajemnie się dopełniające zestawienie tekstów i fotografii. Co ważne, zdjęcia tu ukazane nie sprowadzają się jedynie do funkcji ilustracyjnej, a są wizualną interpretacją przestrzeni opisywanych słowem, wynikiem podróży i eksplorowania filmowego wymiaru Dolnego Śląska”.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲