Noc Muzeów w… kinie

14. maja w całej Polsce będzie miała miejsce Noc Muzeów. Ma ona również swoją filmową część. Otóż dwa wrocławskie kina (Nowe Horyzonty oraz Dolnośląskie Centrum Filmowe) zapraszają do siebie w ten dzień oferując wiele ciekawych wydarzeń.

Dolnośląskie Centrum Filmowe (i 19. Millennium Docs Against Gravity) zapraszają podczas Nocy Muzeów na bezpłatny pokaz filmowy. O godzinie 22.00 wyświetlony zostanie film dokumentalny „Za drzwiami galerii Uffizi” (reż. Corinna Belz, Enrique Sánchez Lansch, prod. Niemcy 2021, 96 min). Opowiada on o Galerii Uffizi – skarbcu Medyceuszy i jednym z najstarszych muzeów na świecie z 500 salami i tysiącami odwiedzających dziennie.

Bogatszy program zaproponowało Kino Nowe Horyzonty. W godzinach 14.00-21.00 odbędzie się łącznie osiem spacerów po kinie (w grupach maksymalnie dwunastoosobowych) po miejscach, które na co dzień nie są dostępne dla widzów. W programie: zwiedzanie kabin operatorskich i tajnych przejść, używanych wyłącznie przez pracowników kina. Dodatkowo kino zaprasza na pokazy filmów:

  • o godzinie 12.00 – „Dzieci z Bullerbyn”, reż. Lasse Hallström, Szwecja, Włochy 1986, 91’,
  • o godzinie 18:00 – „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, reż. Mariusz Wilczyński, Polska 2019, 88’.

Oprócz wspomnianych dwóch kin na pokazy krótkometrażowych filmy wideo (w pętli) twórców działających w obszarze abstrakcyjnej animacji i audiowizualnych eksperymentów, zaprasza IP Studio.

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲