Nowe Kino w Łodzi: Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Akcji!

Miłośnicy kina w Łodzi mieli okazję rozpocząć noworoczną kulturalną podróż z otwarciem nowego kina w Narodowym Centrum Kultury Filmowej przy ulicy Targowej 1/3. To wydarzenie było nie tylko uroczystym momentem, ale także okazją do zanurzenia się w fascynującym świecie filmowej sztuki.

Nowe kino rozpoczęło swoją działalność od przedpremierowych pokazów dwóch obsypanych nagrodami filmów: "Strefa Interesów" oraz "Imago". Oba tytuły zdobyły uznanie na międzynarodowych festiwalach, w tym w Cannes, Karlowych Warach i Gdyni. Łodzianie mieli okazję zweryfikować te pochwały podczas projekcji w dniu otwarcia.

Ceremonia otwarcia została uświetniona spotkaniem z reżyserką filmu "Imago", Olgą Chajdas, tuż przed pierwszym seansem, który rozpoczął się o godzinie 17:00 w 169-osobowej sali Odeon. Wieczorem, o godzinie 20:00, odbyła się premiera filmu "Strefa Interesów", a widzów przywitała Ewa Puszczyńska, producentka filmowa.

Nowe sale kinowe, nazwane na cześć historycznych kin działających w Łodzi - Odeon, Urania i Luna - były wyposażone w nowoczesne technologie, od projektorów cyfrowych po systemy dźwięku przestrzennego Dolby Surround 7.1. Sala Odeon, największa z nich, mogła pomieścić 169 widzów i była wyposażona w nowoczesne udogodnienia sceniczne i multimedialne.

W programie otwarcia kina nie zabrakło także filmów takich jak "Akademia Pana Kleksa", "Totem" czy "Kos", które zaoferowały różnorodność i emocje widzom w dniu 30 grudnia.

To historyczne wydarzenie w świecie kultury filmowej Łodzi było możliwe dzięki projektowi "Poszerzenie oferty kulturalno-edukacyjnej Narodowego Centrum Kultury Filmowej" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, a koszt inwestycji wyniósł 6,2 mln złotych.

Dla wszystkich kinomaniaków, którzy chcieli sprawdzić repertuar i zakupić bilety, szczegóły były dostępne na stronie ec1lodz.pl/narodowe-centrum-kultury-filmowej/repertuar-kina. To była wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w magicznym świecie filmu już od samego początku nowego roku!

Sprawdź jakie filmy zobaczysz na wielkim, nowym ekranie w Łodzi!!

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲