Nowe propozycje ArteKino Classics

Darmowa platforma streamingowa ARTE.tv udostępniła kolejne zremasterowane perły kina europejskiego. Są to: „Człowiek z ogoloną głową” André Delvaux'a, „Carmen” Carlosa Saury, „Placówka Postępu” Hugo Vieiry da Silva.

ARTE.tv w cyklu ArteKino Classics pokaże łącznie około 20 filmów z prawie 20 państw Europy. W tym momencie, oprócz wymienionych wyżej, dostępne są:

  • La Strada” Federico Felliniego,
  • A teraz coś z zupełnie innej beczki” grupy Monty Pythona,
  • Czy pamiętasz Dolly Bell?” Emira Kusturicy,
  • Śmierć konia” Saimira Kumbaro,
  • Solo Sunny” Konrada Wolfa,
  • Derborence” Francisa Reussera,
  • O czymś innym” Věry Chytilovej,
  • Krnąbrne dziewczę” Edith Carlmar.

Filmy są dostępne z napisami w 6 językach, w tym polskim.

ArteKino Classics to nowe spojrzenie na europejskie dziedzictwo filmowe. Filmy z tego cyklu należą do kanonu filmowego krajów, w których powstały, i wyznaczają nowe standardy światowej kinematografii. Wszystkie filmy zostały odrestaurowane.

 

ARTE.tv to bezpłatny kulturalny kanał VOD współfinansowany ze środków unijnych, który powstał z inicjatywy publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego ARTE, istniejącego na rynku już od 30 lat. ARTE.tv ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona Europejczyków poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej.

Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE.tv, obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE - nowoczesne filmy dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze i popkulturze i sztuce.

Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych. Programy ARTE.tv można oglądać na www.arte.tv/pl, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲