Nowy festiwal starego kina w Bydgoszczy

W kultowym Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy w dniach 7-10.10.2021 roku będzie miała miejsce pierwsza edycja Old Film Festival. Będzie to wydarzenie w całości poświęcone produkcjom powstałym w pierwszej połowie XX wieku, w większości czarno-białym i niemym lub pozbawionym ścieżki dźwiękowej, która w trakcie pokazów zastępowana będzie muzyką na żywo.

Festiwal to projekcje (w tym plenerowe), spotkania, warsztaty i inne atrakcje (instalacje artystyczne, performance, koncerty), związane z krótkimi formami filmowymi z pierwszej połowy XX wieku, zachowanych na taśmach nitro, 9,5 i 16 mm.

Zaprezentowane zostaną wielotematyczne filmy, przeważająco o metrażu 15-20 minut. Formuła festiwalu jest otwarta i dopuszcza filmy różnych gatunków z całego świata. Pokazane będą filmy dla różnych grup publiczności: dokumentalne, obyczajowe, przyrodnicze, animacje i bajki. To często produkcje wytwórni specjalizujących się w tytułach edukacyjnych, ale także kroniki i etiudy propagandowe; opisują historię i kulturę kraju, w którym zostały zrealizowane.

Wieczór finałowy Old Film Festival Bydgoszcz 2021 uświetni pokaz polskiego przedwojennego klasyka, zachowanego na taśmie nitro, w zrekonstruowanej wersji cyfrowej.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲