NURT 2023: Polski Festiwal Dokumentalny

Światło w Sercu Kina Realności

W dniach 21-24 listopada Kieleckie Centrum Kultury stanie się miejscem fascynującego święta kina dokumentalnego podczas XXIX edycji Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko prezentuje najnowsze produkcje, ale także tworzy przestrzeń dla dyskusji, spotkań z twórcami i refleksji nad różnorodnością form dokumentalnych.

21 LISTOPADA: Inauguracja z "W NATURZE POLSKIEJ JEST JAKIŚ BŁĄD..." Rozpoczęcie festiwalu nastąpi 21 listopada o godzinie 9:00 na Małej Scenie KCK. Inauguracyjny pokaz o godzinie 20:00 to film "W NATURZE POLSKIEJ JEST JAKIŚ BŁĄD..." w reżyserii Krzysztofa Miklaszewskiego, pierwszy polski film dokumentalny o Włodzimierzu Tetmajerze.

22 LISTOPADA: Bogactwo Tematyczne Dla miłośników dokumentów przygotowano trzy bloki tematyczne: "Sensy Życia," "Kolory Sztuki," oraz "Siła Kłamstwa," z filmami poruszającymi różnorodne aspekty ludzkiego doświadczenia.

23 LISTOPADA: Historie, które Poruszają Pokazy konkursowe obejmują filmy ukazujące okrucieństwa historii, od opowieści obozowej zbrodni po dokument o narodzinach rosyjskiego okupanta w agresji na Ukrainę.

24 LISTOPADA: Gala Finałowa i Podsumowanie Finałowe wydarzenie, które odbędzie się 24 listopada o godzinie 18:00 na Małej Scenie KCK, to nie tylko wręczenie nagród, ale również pokaz specjalny. Gala zakończy intensywną podróż przez świat dokumentu, bogatego w emocje, historie i refleksje.

Festiwal Form Dokumentalnych NURT to nie tylko okazja do oglądania najnowszych produkcji, ale także do aktywnego uczestnictwa w kulturze filmowej. Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny, a atmosfera sprzyja spotkaniom z pasjonatami kina oraz samymi twórcami. To wydarzenie dla tych, którzy szukają głębszego zrozumienia świata poprzez obiektyw filmowy.

Zespół Kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲