Odkryj Kontynent Emocji - Miesiąc Filmu Europejskiego

Przeżyj Kinową Europę: Spotkania, Emocje i Filmowe Odkrycia!

Miesiąc Filmu Europejskiego trwa w najlepsze, a kina z ponad 70 miast, rozsianych od Reykjaviku po Wrocław, prezentują bogactwo europejskich produkcji filmowych. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane we współpracy z Europą Cinemas, zachęca do odkrywania filmowego dziedzictwa stworzonego w sercach różnorodnych europejskich miast.

Jako część tego fascynującego wydarzenia, widzowie mają okazję uczestniczyć w spotkaniach z twórcami i aktorami, dodając wyjątkowy wymiar ich filmowym doświadczeniom. W gronie gości znalazła się m.in. Kamila Urzędowska, wcielająca się w postać Jagny w najnowszej adaptacji Chłopów, Andrzej Jakimowski, autor filmu Imagine, oraz Piotr Biedroń, twórca postapokaliptycznej produkcji w nich cała nadzieja, wyróżnionej na Festiwalu w Gdyni.

Warszawskie Kino Muranów, wyróżnione w gronie instytucji biorących udział w Miesiącu Filmu Europejskiego, prezentuje wyjątkowy program obejmujący cztery najnowsze produkcje z różnych zakątków Europy. Widzowie będą mieli okazję zanurzyć się w kinie Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i Estonii, dzięki filmom takim jak "How to Have Sex", "Porwany", "20 000 gatunków pszczół" oraz "Siostrzeństwo świętej sauny".

Ten filmowy maraton rozpoczął się 1 listopada i potrwa aż do 9 grudnia, zakończony ceremonią wręczenia Europejskich Nagród Filmowych w Berlinie. Program Miesiąca Filmu Europejskiego, wspierany przez Program "Kreatywna Europa", stanowi wyjątkową okazję do zanurzenia się w różnorodności europejskiego kina, celebrując je poprzez unikatowy zestaw produkcji i wydarzeń towarzyszących. Partnerami wydarzenia są Europa Cinemas, CICAE, DAFilms oraz MUBI, co sprawia, że festiwal to nie tylko spotkanie z filmem, ale także z kreatywnością i różnorodnością europejskiej kinematografii.

Zespół Kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲