Odkrywamy Polskich Twórców Filmowych Sprzed Wojny

Przedwojenni artyści filmowi w biografii - Konferencja na Uniwersytecie Warszawskim

Od jutra, 5 grudnia 2023 roku o godzinie 10.15, Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego otworzy swoje drzwi dla miłośników historii kina i sztuki filmowej. Konferencja popularnonaukowa poświęcona biografii przedwojennych polskich artystów i twórców filmowych to wydarzenie, które przeniesie uczestników w fascynujący świat kinematografii sprzed lat.

Spotkanie to nie tylko okazja do wysłuchania wybitnych biografów przedwojennych artystów filmowych, takich jak Olga Gaertner, Grzegorz Rogowski czy Marek Teler, ale również możliwość zanurzenia się w tajniki ich życia i twórczości. Dr Wojciech Wróblewski z Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Michał Pieńkowski, filmograf z Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, przedstawią swoje badania i odkrycia związane z historią polskiego kina przed II wojną światową.

Jednym z głównych punktów konferencji będzie prezentacja misji i wizji dla portalu stare-kino.pl. Michał Pieńkowski podzieli się z uczestnikami planami rozwoju platformy, która ma na celu gromadzenie i upowszechnianie wiedzy na temat polskiego kina sprzed wielu dekad. To doskonała okazja dla pasjonatów filmu, badaczy oraz studentów, aby zgłębić historię polskiej kinematografii i odkryć nieznane dotąd fakty z życia tamtych artystów.

Gośćmi konferencji będą nie tylko wybitni badacze, ale także biografowie aktorów i twórców polskiego filmu przedwojennego. Ich wiedza i pasja pozwolą uczestnikom spojrzeć na tamten okres z zupełnie nowej perspektywy, odkrywając nie tylko tajemnice filmowych produkcji, ale także kulisy życia codziennego ówczesnych artystów.

Konferencja na Wydziale Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego to nie tylko szansa na poszerzenie wiedzy, ale również możliwość spotkania się z pasjonatami kina, badaczami i ekspertami w dziedzinie historii sztuki filmowej. Nie przegap tej wyjątkowej okazji do podróży w czasie i odkrywania fascynujących historii przedwojennych polskich artystów filmowych.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲