Pierwsze w Polsce Forum Bez Barier w Poznaniu

W następnym tygodniu będzie możliwość uczestnictwa w pierwszym w Polsce wydarzeniu poświęconym dostępności w sektorze audiowizualnym - „Forum Bez Barier", które odbędzie się w dniach 27-29 lutego 2024 roku w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Idea Forum narodziła się w trakcie realizacji programu „Kino Bez Barier”, który od 2022 roku funkcjonuje w Kinie Pałacowym w Poznaniu, a od 2023 roku także w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu i w Kinie Echo w Jarocinie. Cotygodniowe pokazy okazały się sukcesem frekwencyjnym, zdobywając uznanie zarówno widzów, jak i branży filmowej.

„Forum bez barier” to pierwsze w Polsce spotkanie poświęcone dostępności w sektorze audiowizualnym, skierowane do profesjonalistów z branży filmowej. Wydarzenie obejmie 3 dni wykładów, paneli dyskusyjnych i warsztatów, skupionych na tematyce dystrybucji, produkcji i organizacji dostępnych pokazów filmowych. Planowane są również wydarzenia specjalne, takie jak prezentacja wyników Badania Sektora Filmowego z zakresu dostępności i inkluzywności oraz wręczenie nagród, w tym statuetki dla dystrybutora za szczególne zaangażowanie w dystrybucję filmów z audiodeskrypcją i napisami SDH/CC oraz zachęty finansowe dla dystrybutorów, pokrywające koszty audiodeskrypcji i napisów do 3 filmów zagranicznych.

Podczas „Forum bez barier” branża filmowa będzie miała możliwość omówienia postulatów związanych z tematem dostępności sektora audiowizualnego, co stanowić będzie ważny krok w kierunku poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnościami w dostępie do kultury.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲