"Pieśni Ziemi"

Kontemplacyjny Poemat o Korzeniach, Przyrodzie i Rodzinie

Już za równe dwa tygodnie - 2 lutego kin otworzą się na "Pieśni Ziemi" – fascynujące kontemplacyjne arcydzieło, które zapewni widzom wyjątkowe doświadczenie zanurzenia się w piękno i tajemnicę norweskich gór. Reżyserka Margreth Olin zabiera nas w podróż po swoich korzeniach, wyruszając śladami rodziców i zatrzymując się w urokliwych zakątkach zachodniej Norwegii.

Dla Olin, która opuściła swoje rodzinne strony trzydzieści lat temu, "Pieśni Ziemi" staje się niezwykle osobistym filmem. Historia rodzinna przekształca się tu w misterny poemat wizualno-dźwiękowy, ukazujący uniwersalność relacji człowieka z przyrodą.

Film porusza się między skalą mikro i makro, ukazując nam zarówno intymny świat reżyserki, jak i powszechne, ludzkie doświadczenia. Kameralna kamera towarzyszy ojcu Margreth Olin, prowadząc widza przez cztery pory roku podczas wędrówki śladami przodków po dzikich, górskich obszarach ich małej ojczyzny. Podążając za nim, film ukazuje nie tylko malownicze pejzaże, ale także głębokie refleksje nad sensem życia i relacjami między człowiekiem a naturą.

Warto zauważyć, że "Pieśni Ziemi" zostały uhonorowane nagrodą Samsung Excellence Line za wyjątkową jakość obrazu na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Organizatorzy festiwalu docenili również wartość filmu, rekomendując go do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii dokumentalnej.

Za dystrybucję tego niezwykłego dzieła odpowiada Krakowska Fundacja Filmowa, mająca na swoim koncie organizację prestiżowego Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który jest jednym z wydarzeń kwalifikujących do nagrody Oscara® w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego.

Ambasada Norwegii w Polsce objęła patronat honorowy nad filmem, podkreślając znaczenie "Pieśni Ziemi" jako fascynującej podróży przez kulturę i dziedzictwo Norwegii. Dokument cieszy się również patronatem Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

"Pieśni Ziemi" obiecuje niezapomnianą podróż zarówno dla miłośników natury, jak i tych, którzy poszukują głębokiej refleksji nad sensem istnienia. Czy film dostarczy nam nie tylko wspaniałych obrazów, ale także poruszy nasze dusze? Przekonamy się już 2 lutego.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲