Plakat artystyczny Andrzeja Pągowskiego do filmu „Jezioro Słone”

Dystrybutor filmu „Jezioro Słone” zaprezentował artystyczny plakat tej produkcji stworzony przez wybitnego plakacistę Andrzeja Pągowskiego.

Jak przyznaje artysta – nawiązuje on do obrazu „Narodziny Wenus” Sandra Botticellego. Moja sztuka od zawsze była pełna nagości. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego, gdy artysta pokaże kawałek piersi, od razu wzbudza to kontrowersje. Jakiś absurd! Nigdy nie sięgałem po nagość po to, by na siłę zwrócić uwagę na moje prace. Robiłem to tylko wtedy, gdy było to uzasadnione. W przypadku „Jeziora Słonego” wydawało mi się, że ta nagość jest jak najbardziej na miejscu. Temat akceptacji własnego ciała mocno wybrzmiewa z tego filmu – przyznaje Andrzej Pągowski. Tworząc plakat do „Jeziora Słonego”, inspirowałem się przede wszystkim historią pokazaną na wielkim ekranie . Jej główna bohaterka odnajduje siebie, swoją wartość i rodzi się na nowo. Pomyślałem, że „Narodziny Wenus” Botticellego idealnie będą do tego pasowały. Chciałem pokazać, że niezależnie od wieku, wyglądu i sytuacji zawsze mamy szansę na nowy początek w naszym życiu – dodaje artysta.

Przedpremierowe pokazy filmu „Jezioro Słone” będzie można zobaczyć już 8.03.2023 w piętnastu kinach w Polsce (m.in. w Gdyni, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Warszawie Poznaniu, Wrocławiu). Premierę filmu przewidziano na 17.03.2023 roku.

Jezioro Słone” w reż. Katarzyny Rosłaniec opowiada historię Heleny (w tej roli Katarzyna Butowtt) – kobiety po sześćdziesiątce, która miała w życiu tylko jednego kochanka, swojego męża (rola Krzysztofa Stelmaszyka). Zapewnia on jej erotyczne spełnienie, finansowe bezpieczeństwo. Mają troje dorosłych dzieci. Kiedy na jaw wychodzi, że mężczyzna ją oszukuje, a na horyzoncie pojawia się kariera w modelingu, Helena po raz pierwszy w życiu przejmuje kontrolę nad swoim życiem. Wszystko, co się dzieje, jest dla niej nowe, nieznane i ekscytujące. Chce go zdradzić? Chce się wyrwać spod jego dominacji? A może pragnie posmakować innego mężczyzny, tak jak inni chcą spróbować narkotyków? Najważniejsze dla niej jest pozostanie wierną samej sobie.

Więcej o filmie oraz listę miast i kin, w których można obejrzeć film znaleźć można na kino.coigdzie.pl.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲