Plakaty festiwalowe

W ostatnich dniach dwa zasłużone polskie festiwale filmowe zaprezentowały plakaty swoich tegorocznych edycji. 40. edycję Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film uświetnił projektem plakatu Wilhelm Sasnal. Z kolei twórczynią plakatu 23. Kina Na Granicy jest Iwana Cichy.

Wilhelm Sasnal tak mówi o swoim pomyśle: „Tytuł festiwalu Młodzi i Film jest bardzo nośny i brzmi jak tytuł traktatu naukowego. Dlatego namalowałem plakat literniczy, jedynie kropki nad „i” zastąpiłem smutnymi główkami. Czasy, w których żyjemy promują młodość i oczekują od młodych witalności jednocześnie stawiają ich przed przyszłością zupełnie nieprzewidywalną, spotęgowaną pandemią. Niech ten plakat będzie wyrazem empatii wobec nich”.

Iwona Cichy opisuje swój plakat, który nawiązuje do ważnego punktu tegorocznego programu festiwalu – jubileuszu Grupy Wyszehradzkiej: „Miniony rok był trudny - nie pozwolił nam poczuć cudownej atmosfery festiwalu, nie dał szansy na radosne spotkania i długie rozmowy z dawno niewidzianymi przyjaciółmi nad brzegiem Olzy. Niemniej uświadomił nam, jak ważne są bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem i sama nadzieja na spotkanie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie podczas kolejnej edycji. Kino na Granicy odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia, a przecież właśnie wtedy możemy spoglądać ku rozgwieżdżonemu niebu i wypatrywać spadających gwiazd. Jasne smugi na niebie sprawiają, że szybko przypominamy sobie życzenia, na których spełnieniu najbardziej nam zależy. Bardzo ważnym cyklem tej edycji będą Wyszehradzkie Komety. Do niego też nawiązuje tegoroczny plakat. Widzimy na nim 30 gwiazd”.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲