Podkarpacki Szlak Filmowy 2022

W dniach 24-30 lipca 2022 r. w Bieszczadach odbędzie się 3. edycja Podkarpackiego Szlaku Filmowego. Wydarzenia w jego ramach zagoszczą w Zatwarnicy (24-27 lipca), Lutowiskach (25-26 lipca), Majdanie k. Cisnej (27-28 lipca), Ustrzykach Dolnych (29-30 lipca). Na program Podkarpackiego Szlaku Filmowego składa się wiele filmowych atrakcji takich jak pokazy filmów (w tym plenerowe), spotkania z twórcami czy koncerty muzyki filmowej.

W kinie Końkret  w Zatwarnicy organizatorzy zapraszają na projekcje filmów, do których zdjęcia były kręcone w Zatwarnicy w latach 70. i 80. XX wieku.

W Majdanie koło Cisnej (na stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej) oraz w Ustrzykach Dolnych (na Rynku) odbędą się pokazy w formie kina plenerowego. Zobaczyć będzie tam można m.in. filmy sprzed wielu lat („Ogniomistrz Kaleń” z 1961 roku w reż. Ewy i Czesława Petelskich czy „Wilcze echa” z 1968 roku w reż. Aleksandra Ścibor-Rylskiego) oraz inne filmy powstałe w Bieszczadach pod koniec XX wieku („Bandyta” - reż. Maciej Dejczer, „Serce, serduszko” - reż. Jan Jakub Kolski, „Wielkie zimno” - reż. Gerard Pautonnier, „Śniła mi się Połonina” - reż. Robert Żurakowski).

Z kolei w kinie Otryt w Lutowiskach odbędą się projekcje z cyklu „nakręceni na taśmę”, w trakcie których widzowie będą mogli zasiąść w oryginalnie zachowanych fotelach i obejrzeć filmy odtworzone z taśmy filmowej 35 mm ze starego projektora, który wiele lat temu służył w tym miejscu.

Podkarpackimu Szlakowi Filmowemu towarzyszyć będą trzy koncerty muzyki filmowej. 24. lipca w Zatwarnicy utwory Krzysztofa Komedy zagra Marek Murias Kwartet. 27. lipca na stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Majdanie usłyszymy zespół DesOrient, który zagra filmowe utwory Michała Lorenca. 30. lipca w Ustrzykach Dolnych usłyszymy zespół Tołhaje.

 

Polecamy!

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

 

Wróć

do góry ▲