Podróż przez Królestwa Ognia, Lodu i Bajek: Filmowa Odyseja na Dzień Ziemi

Na Dzień Ziemi, obchodzony co roku w kwietniu, platforma streamingowa ARTE.tv przygotowała wyjątkową ofertę dla swoich widzów, przedstawiając dokument pt. „Królestwa ognia, lodu i bajek”. Film, nagrodzony na licznych festiwalach, zabiera nas w podróż po niezwykłych krajobrazach naszej planety, od gorącego Yellowstone, przez tajemnicze lasy Schwarzwaldu, aż po zimową Arktykę.

Reżyserka Susan Scott i prezenterka Bonné de Bod, które spędziły lata na dokumentowaniu naturalnych cudów Ziemi, ukazują nie tylko piękno, ale również ekologiczne wyzwania, przed którymi stoi współczesny świat. Ich film to przypomnienie o niezwykłej mocy natury i naszej odpowiedzialności za jej ochronę.

Yellowstone, pierwszy park narodowy na świecie, jest tu prezentowany jako kraina ognia, gdzie geotermalne cuda w postaci gejzerów i gorących źródeł malują pejzaż w najróżniejszych kolorach tęczy. Las Schwarzwaldu to z kolei obszar, który europejska kultura odcisnęła swoje piętno w baśniach braci Grimm – mistyczne i ponure miejsce, które w filmie ożywa dzięki niezwykłym zdolnościom komunikacyjnym drzew, tworzących coś na kształt "internetu lasu". Arktyka jest przedstawiona jako kraina wiecznego lodu, gdzie przyroda ukazuje swoją surową, ale zachwycającą moc.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲