„Polański, Horowitz. Hometown” w kinach od 20 sierpnia

20. sierpnia do polskich kin trafi film dokumentalny „Polański, Horowitz. Hometown” w reżyserii Mateusza Kudły i Anny Kokoszki-Romer. Film otwierał tegoroczny Krakowski Festiwal Filmowy, a także otrzymał wyróżnienie jury polskiego za "pomysł wspólnego spotkania przyjaciół z czasów Zagłady, dar przekonywania oraz dziennikarską dociekliwość w poszukiwaniu śladów przeszłości". Znalazł także uznanie wielu krytyków. Film został także Laureatem 15. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Premierę poprzedza tygodniowy (od 13. sierpnia) cykl pokazów przedpremierowych w krakowskich kinach studyjnych. Dystrybutorem filmu jest Krakowska Fundacja Filmowa.

 

Polański, Horowitz. Hometown”, reż., scen. i prod. Mateusz Kudła, Anna Kokoszka-Romer.

Po kilkudziesięciu latach wreszcie udało im się spotkać w rodzinnym mieście. Dwóch artystów, fotografik Ryszard Horowitz i reżyser Roman Polański, wędruje po Krakowie śladami swoich wojennych doświadczeń. Przemierzają uliczki Kazimierza i dawnego getta, zaglądają do mieszkań, w których spędzili chłopięce lata, wspominają tych, których już nie ma – ale także tych, dzięki którym przeżyli Zagładę. Film jest barwną gawędą o dzieciństwie, przyjaźni, wspólnym żydowskim losie i przede wszystkim o miejscu, które (mimo upływu czasu i wielu zmian) nadal pozostaje domem.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲