Polski film „Blue Hour” zwycięzcą nagrody BLAUE BLUME w Berlinie!

W zeszłym tygodniu, w Walentynki, polska kinematografia doczekała się wyjątkowego wyróżnienia. Film krótkometrażowy „Blue Hour” w reżyserii Stacey Rushchak, powstały przy wsparciu Warszawskiej Szkoły Filmowej, triumfował podczas uroczystej gali nagród Blaue Blume w Berlinie. Wydarzenie odbyło się w prestiżowej przestrzeni The Reed, gdzie zgromadzili się przedstawiciele branży filmowej i telewizyjnej, finaliści konkursu oraz przedstawiciele mediów.

Najbardziej romantyczny polski film festiwalu, „Blue Hour”, opowiada poruszającą historię o miłości rodzącej się w nietypowych okolicznościach. Fabuła skupia się na kelnerce, która prowadzi monotoniczne życie w małej mieścinie, a jej rutyna zostaje zakłócona przez tajemniczą kobietę, która pojawia się w barze. Jury podkreśliło wysmakowaną formę filmu, znakomite zdjęcia oraz niezwykłe kreacje aktorskie Moniki Szwajnos i Karoliny Rzepy.

  • „Blue Hour” to piękna opowieść o zauroczeniu, które zamienia się w niespodziewaną miłość. W jury doceniliśmy wysoki poziom filmu, świetne zdjęcia i zjawiskowe kreacje aktorskie. Jednogłośnie uznaliśmy tę delikatną historię miłości za najlepszy film, zasługujący na pokazanie szerokiej publiczności – powiedział Radosław Piwowarski, reżyser i członek jury Blaue Blume Polska.

Nagroda Blaue Blume, przyznawana przez stację Romance TV od 2011 roku, ma na celu wyróżnienie najbardziej romantycznych filmów krótkometrażowych. W tym roku po raz pierwszy pojawiła się kategoria dla polskiego filmu, co stanowiło wyjątkową okazję dla polskich twórców do zaprezentowania swojego talentu na międzynarodowej scenie.

  • Wybór tylko jednego filmu spośród finałowej czternastki był bardzo trudny, gdyż poziom przesłanych krótkometrażowych historii był niezwykle wysoki. Pomysłowość naszych młodych polskich twórców oraz warsztat, jaki zaprezentowali, sprawiają, że już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji. Widzowie nadal mogą zapoznać się z filmami na platformie Player i przekonać, jak utalentowanych filmowców mamy w naszym kraju – dodał Krzysztof Mikulski, CEO Romance TV Polska.

Film „Blue Hour” oraz inne laureatki nagrody miały swoją premierę telewizyjną na Romance TV w Walentynki. Wszystkie finałowe filmy są dostępne na platformie Player. Relacja z gali nagród będzie również dostępna w programie „Co za Tydzień” na antenie TVN.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲