Polskie Nagrody Filmowe Orły 24

Noc pełna gwiazd polskiej kinematografii!

Dnia 4 marca 2024 roku odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły. Wydarzenie to, organizowane przez Niezależną Fundację Filmową dla Polskiej Akademii Filmowej, jest jednym z najbardziej oczekiwanych momentów w polskim świecie filmowym.

Polskie Nagrody Filmowe Orły to doroczne wyróżnienie, które od 1999 roku honoruje najwybitniejsze osiągnięcia w polskiej kinematografii. Inicjatorem tego prestiżowego wydarzenia jest Dariusz Jabłoński, reżyser i producent filmowy, obecnie pełniący funkcję Prezydenta Polskiej Akademii Filmowej.

Orły przyznawane są w 20 kategoriach, obejmując obszary od Najlepszego Filmu, poprzez Najlepszą Reżyserię, aż po Odkrycie Roku. Głosowanie na nominowanych i laureatów jest dwuetapowe, a pełna lista zwycięzców zostaje ogłoszona podczas oficjalnej gali.

  • 8 stycznia – 3 lutego 2024: Odbył się przegląd filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły w Kinie Iluzjon w Warszawie.
  • 8 lutego 2024: Zostały ogłoszone nominacjie podczas konferencji prasowej.
  • 29 lutego 2024: Poznaliśmy laureata w kategorii Nagroda za Osiągnięcia Życia oraz spotkanie z nominowanymi.
  • 4 marca 2024: Ceremonia Polskich Nagród Filmowych Orły 2024.

Warto zauważyć, że nagroda za Osiągnięcia Życia jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień, które przyznaje Polska Akademia Filmowa.

Zespół kinowy CoiGdzie.pl®

Wróć

do góry ▲